کد مطلب: 16576 تعداد بازدید: ۳۸۲

دفن بدن جون در کربلا

سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴
با انکه جون پیرمردی 90 ساله بود، ولی بچه ها در حرم با او انس فراوتنی داشتند. او به کنار خیمه ها برای خداحافظی و طلب حلالیت آمد، که صدای گریه اطفال بلند شد و اطراف او را گرفتند. هر یک را به زبانی ساکت کرد وبه خیمه ها فرستاد و مانند شیری غضبناک روی به آن قوم ناپاک کرد.

بعد از ده روز از واقعه عاشورا جمعی از بنی اسد جون غلام ابی ذر غفاری را پیدا کردند در حالی که صورتش نورانی و بدنش معطر بوده و سپس او را دفن کردند.

جون کسی بود که امیر المومنین علی علیه السلام او را به 150 دینار خرید و به ابوذر بخشید. هنگامی که ابوذر را به ربذه رفت  و بعد از رحلت جناب ابوذر به مدینه مراجعت کرد و خدمت امیر المومنین علیه السلام بود تا بعد از شهادت آن حضرت به خدمت امام مجتبی علیه السلام و سپس به خدمت امام حسین علیه السلام رسید و همراه آن حضرت از مدینه به مکه و از مکه به کربلا آمد.

هنگام جنگ در روز عاشورا خدمت امام حسین علیه السلام رسید و برای رفتن به میدان و دفاع از حریم ولایت و امامت اجازه خواست.

با انکه جون پیرمردی 90 ساله بود، ولی بچه ها در حرم با او انس فراوتنی داشتند. او به کنار خیمه ها برای خداحافظی و طلب حلالیت آمد، که صدای گریه اطفال بلند شد و اطراف او را گرفتند. هر یک را به زبانی ساکت کرد وبه خیمه ها فرستاد و مانند شیری غضبناک روی به آن قوم ناپاک کرد. هنگامی که روی زمین افتاد، امام حسین علیه السلام سر او را به دامن گرفت و بلند بلند گریه کرد و فرمود اللهم بیض وجهه وطیب ریحه واحشره مع محمد وال محمد.

از برکت دعای حضرت روی غلام مانند ماه تمام درخیدن گرفت و بوی عطر از وی به مشام رسید. چنانکه وقتی بدن او را بعد از ده روز پیدا کردند صورتش منور و بویش معطر بود.

                                                                                                                                                                               نرم افزار باد صبا