کد مطلب: 99852 تعداد بازدید: ۴۸

استاد مدرسه علمیه الزهراء "س" شهرستان خلخال از اردبیل:

پژوهش و تحقیق از رسالت‌های بانوان طلبه است

جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۹:۱۶
مدرس مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال تحقیق و پژوهش را از رسالت‌های بانوان طلبه بیان کرد و گفت: ادعای انجام کار پژوهشی برای طلبه در گرو ارائه اثر پژوهشی مستدل از خود است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شیرعلیپور در نشست پژوهشی برخط (آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، به تبیین جایگاه پژوهش پرداخت و گفت: اهمیت پژوهش به اندازه‌ای است که اگر عالِم، یک اثر علمی فاخر از خود بر جای بگذارد منشا فوائد فراوانی در دنیا و آخرت برایش خواهد بود.

وی افزود: بزرگان زیادی هستند که از آثار علمی فاخری برخوردار بوده و روش اجتهادی آنها را می‌توان به عنوان الگو مورد مداقه و مطالعه قرار داد. خواجه نصیر‌الدین طوسی صاحب اثر "کلامی با نام تجرید الاعتقاد"از بزرگان فاخری است که علمای شیعه و سُنی بالغ بر پنجاه شرح بر این اثر موجز نوشته‌اند.

مدرس مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال پرداختن به امر پژوهش را از رسالت‌های بانوان طلبه بیان کرد و اظهار داشت: ادعای انجام کار پژوهشی برای طلبه، در گرو ارائه اثر پژوهشی مستدل و با محتوای قوی از خود است.

شیرعلیپور با بیان اینکه اتمام  تحصیلات سطح حوزه، پایان کار تحصیل و تحقیق نیست، افزود: بعد از گذراندن این مقاطع، پرداختن به امر پژوهش و تحقیق بیش از پیش ضرورت می‌یابد و در این دوره‌ای که عالِم، مرزهای علم را طی کرده، فرصت ایجاد مسئله پژوهشی در سطح بسیار خوب برایش ایجاد می‌شود و باید به دنبال حل آن مسئله برود.

پژوهشگر حوزوی تصریح کرد: طلاب بایستی از همان ابتدا یک موضوع را براساس علاقه و انگیزه‌های درونی‌شان انتخاب کرده و تلاش‌های خود را صرف تحقیق و پژوهش پیرامون همان موضوع کنند و در مسیر فراگیری علم براساس همان موضوع ادامه تحصیل دهند دراین‌صورت اثرات پژوهشی آنها از محتوای خوبی برخوردار بوده و از حواشی جلوگیری خواهد شد‌.