کد مطلب: 99025 تعداد بازدید: ۵۸

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس"ع" استان اردبیل:

اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی با واقع‌بینی تحقق می‌یابد نه واقع‌گرایی

سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۷:۴۸
معاون سياسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(علیه‌السلام) استان اردبیل با اشاره به اینکه واقع‌بینی یعنی شناخت واقعیات و تلاش برای تغییر آن به سوی انطباق با حقیقت و واقع‌گرایی یعنی واقعیت را حقیقت تغییر‌ناپذیر دانستن، گفت: اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی با واقع‌بینی تحقق می‌یابد نه واقع‌گرایی.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، رضا قاسمیان در نشست برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، به تبیین عدم تضاد آرمان‌خواهی با واقع‌بینی پرداخت و گفت: آرمان‌خواهی و واقع‌بینی با هم تلازم دارند و آرمان‌خواهی بدون واقع‌بینی به توهم کشیده خواهد شد.

وی افزود: تامین نیروی انسانی موفق از برکات بسیج است و بسيج شرايطی را فراهم می‌آورد تا با تربیت انسان‌هایی واقع‌بین، آينده كشور را به نحو احسن تضمین کند.

معاون سیاسی نماینده ولی فقیه در سپاه استان يكی از راهكارهای پيشبرد اهداف بسيج را همگانی‌شدن آن در ميان جوانان دانست و تصریح کرد: همگانی‌شدن فرهنگ بسيجی در ميان تمام كسانی كه نسبت به دين، فرهنگ و سرنوشت جامعه احساس مسئوليت می‌كنند از ويژگی بسيج است.

قاسمیان شناخت عرصه جنگ نرم، روشنگری و تبيین آن به آحاد مردم، مسئولیت پذیری، جهاد علمی و تولید محتوای علمی تاثیرگذار را از وظايف فرد بسيجی دانست.

تحلیل‌گر سیاسی در ادامه به تشریح مسائل نظام لیبرال سرمایه‌داری پرداخت و اشاره کرد: در این نظام همه به دنبال سود و منافع خود هستند و بسیج نقش مهمی در مقابله با تفکر لیبرال دارد.