کد مطلب: 9896 تعداد بازدید: ۳۰۵

مراسم جشن سالروز ازدواج حضرت علي عليه السلام با حضرت زهرا سلام الله عليها

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۴:۰۰
به مناسبت فرا رسيدن سالروز ازدواج حضرت علي عليه السلام با حضرت زهرا سلام الله عليها مراسم جشني در حوزه علميه  خواهران فاطميه مشگين شهر برگزار گرديد.
حجت الاسلام شيري مدرس حوزه علميه در اين مراسم  ضمن تبريك فرا رسيدن اول ذيحجه سالروز ازدواج حضرت علي عليه السلام و فاطمه زهرا سلام الله عليها در سخناني به ابعاد وجودي اين دو بزگوار اشاره  كرده و گفتند: خداوند هر نعمتي كه به ما مي دهد از بركت وجود ائمه است و خداوند بزرگ حضرت زهرا سلام الله عليها و حضرت علي عليه السلام را كه هر دو درياي عميقي هستند به هم رسانيد .
حجت الاسلام شيري در ادامه سخنان خود همگان را به الگو گيري از اين بزرگوان فرا خواند و گفت: همانگونه كه پيامبر اعظم صلي الله عليه وآله وسلم براي ما الگو هستند ائمه بزرگوار هم که رهروان راستين پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم هستد با در زندگاني الگويي ما باشند و اين تنها به حرف نباشد بلكه بايد در رفتار و اعمال ما هم نمايان باشد.
ايشان افزودند: نگاه حضرت زهرا سلام الله به زندگي نگاهي الهي و معنوي بود نه مادي وحضرت ايمان و عمل را تواما با هم داشتند و در همه موارد رضاي خدا را بر رضاي مردم ترجيح مي دادند.
گفتني است اين مراسم در مورخه 15/7/92 در سالن اجتماعات حوزه علميه خواهران برگزار گرديد.