کد مطلب: 98593 تعداد بازدید: ۸۹

امام جمعه شهرستان نمین از اردبیل:

تربیت صحیح بانوان طلبه با کاهش آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیم دارد

یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۸:۰۷
امام جمعه شهرستان نمین با تاکید بر اینکه اساتید حوزه علمیه خواهران به بُعد تربیتی طلاب اهمیت ویژه‌ای بدهند، گفت: تربیت صحیح بانوان طلبه با کاهش آسیب‌های اجتماعی رابطه مستقیم دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل حجت‌الاسلام والمسلمین صفر یوسف‌زاده در دیدار با اساتید و کادر مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) نمین، بُعد تربیتی طلاب را مورد بررسی قرار داد و گفت: در هر محیط آموزشی رکن اثرگذار بر روی آموزنده علم، تربیت و تزکیه است که تحصیل بدون تهذیب شبیه درخت بی‌ثمر است.

وی افزود: تربیت و رشد معنوی طلاب در گرو همت والای اساتید و کادر حوزه است که با مهری مادری طلاب را به آغوش معنویت بکشانند. اساتید موظفند برای استوارشدن گام‌های تربیتی و پیشبرد اهداف تربیتی طلاب، زمینه‌های معرفتی و بصیرتی را فراهم کرده و لذت طلبگی را به آنها بچشانند.

امام جمعه شهرستان نمین هدف اصلی حوزه‌های علمیه را تربیت انسانها عنوان کرد و اظهار داشت: صیقل تربیت، روح انسانها را جلا داده و موجب ارتقای انسان به مدارج علمی و معنوی می‌شود. بنابراین تربیت باید به گونه‌ای باشد که نفس انسان را متحول کرده و او را به مرتبه والای روحانیت و انسانیت برساند.

یوسف‌زاده تأکید کرد: اساتید حوزه علمیه خواهران بایستی به بُعد تربیتی طلاب اهمیت ویژه‌ای قائل باشند تا بدین‌سبب بانوان طلبه مسلح به دین و ایمان شده و در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی گام‌های موثری بردارند. واسپاری امور تربیتی شهر به خواهران طلبه امری ضروری است تا ایمان مردم را تقویت کرده و افکارشان را در برابر هجمه‌های فرهنگی آسیب‌نا‌پذیر کنند.

نماینده موسس مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین ادامه داد: به طور قطع در ضمیر افرادی که به منظور فراگیری علوم دینی وارد حوزه‌های علمیه شده‌اند اشتیاقی نهفته، که آنها را به این وادی سوق داده است. بنابراین وظیفه اساتید و کادر بسیار سنگین و خطیر بوده که طلاب را به نقطه ایده‌آل برسانند و آنها را در مقابل آسیب‌ها و آفت‌های جامعه مصون نگه دارند.

مدرس حوزه علمیه خواهران بیان داشت: کار تربیتی ما تحول عظیم در روح و فکر و اعتقاد طلاب است که بایستی با ظرافت خاصی به روح طلاب تزریق کنیم. اساتید بایستی در امر تدریس بکوشند تا خواهران طلبه دروس را با هدف مدرسی آن درس بیاموزند که در آینده سکان‌دار تربیت و تدریس در حوزه‌های علمیه هستند.