کد مطلب: 97854 تعداد بازدید: ۶۵

معاون پژوهش مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

شعار "کرونا فرصتی برای مطالعه" به فرهنگ میان خانواد‌ها تبدیل شود

یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴:۵۰
معاون پژوهش مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با اشاره به اینکه پایه‌های مطالعه در خانه و در کنار خانواده شکل می‌گیرد، گفت: شعار "کرونا فرصتی برای مطالعه" به فرهنگ میان خانواده‌ها‌ تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم لیلا صالحی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان پارس‌آباد، با بیان اهمیت و نهادینه‌کردن فرهنگ کتابخوانی در بین افراد جامعه گفت: با توجه به نقش بی‌بدیل کتاب در ارتقای فرهنگ جامعه، باید تلاش کنیم تا کتاب و کتابخوانی به یک ارزش والا در جامعه تبدیل شود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی صحیح و منطقی در فضای مجازی، در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می‌توانیم شاهد افزایش مهارت‌های فردی، تقویت دانش عمومی و بهبود سبک زندگی افراد مطالعه کننده باشیم.

معاون پژوهش مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) به تشریح برنامه‌های اجرایی این واحد آموزشی در هفته کتاب و کتابخوانی پرداخت و بیان داشت: برگزاری نمایشگاهی از کاریکاتورها و پوسترهایی با مضامین کتاب و کتابخوانی، تهیه اینفوگرافی با عنوان فرصت‌های فضای مجازی برای ترویج فرهنگ مطالعه، معرفی کتاب و برگزاری مسابقه، از فعالیت‌های شاخص مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) در هفته کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

صالحی با تاکید بر شعار "کرونا فرصتی برای مطالعه" افزود: با توجه به اینکه پایه‌های مطالعه در خانه و در کنار خانواده شکل می‌گیرد، بنابراین به منظور استفاده بهینه از این فرصت بایستی این اصل را در خانواده‌ها پایه‌ریزی کرده و آنها را تشویق به این امر بکنیم