کد مطلب: 97786 تعداد بازدید: ۳۲۷

معاون پژوهش مدرسه علمیه ولی عصر"عج" شهرستان گرمی از اردبیل:

ورود به عرصه تغسیل اموات کرونایی جهادی با ارزش است

جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹:۵۱
معاون پژوهش مدرسه علمیه عالی ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی مجاهدت بانوان طلبه در بحث بیماری کرونا را امری ستودنی دانست و اظهار داشت: ورود به عرصه تغسیل اموات کرونایی، جهادی با ارزش است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم حلیمه موسوی در کارگاه آموزشی تغسیل و تدفین اموات کرونایی در مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) گفت: این روزها به حول و قوه الهی با مجاهدت و میدان‌داری اساتید و طلاب خواهر، فرایند غسل، کفن و تدفین اموات کرونایی در شهرستان گرمی به خوبی انجام می‌شود.

وی افزود: احترام به پیکر مسلمان، تغسیل و دفن او واجب کفایی است و در صورت عدم تغسیل، گناه آن بر ذمّه همه و در صورت انجام این کار، تکلیف از بقیه مسلمانان ساقط می‌شود.

مدرس حوزه علمیه خواهران ادامه داد: آشنایی طلاب با کفن و دفن اموات کرونایی، شامل روش صحیح تیمم بدل از غسل میت، تغسیل، حنوط و تکفین یک امر ضروری و مهم است. اساتید و طلاب مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) از ابتدای شیوع بیماری کرونا آمادگی خود را به عنوان یک وظیفه موکد کفایی جهت تغسیل اموات کرونایی اعلام کرده و در غسالخانه‌های شهرستان فعالیت دارند. اما با توجه به افزایش تعداد جانباختگان این بیماری، آمادگی همه طلاب برای این امر لازم است.

موسوی یکی از دغدغه‌های خانواده اموات کرونایی را انجام مستحبات هنگام دفن عنوان کرد و افزود: بانوان طلبه سعی بر این داشته باشند که مستحباتی از جمله گذاشتن تربت سیدالشهداء(علیه‌السلام) همراه میت، قرائت سوره‌هایی از قرآن و زیارت عاشورا و غیره را هنگام تجهیز اموات انجام دهند.

مبلّغ مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) به صورت مفصل و عملی مراحل تغسیل، تکفین و تدفین را در کارگاه آموزشی انجام داد.