کد مطلب: 97785 تعداد بازدید: ۹۳

استاد مدرسه علمیه عالی ولی عصر"عج" شهرستان گرمی از اردبیل:

مقابله با حربه‌های تفرقه‌انگیز استکبار جهانی نیازمند واکنش قاطع طلاب است

جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۵:۳۰
استاد مدرسه علمیه عالی ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی به اهداف شوم دشمنان برای از بین بردن دین اسلام اشاره کرد و گفت: مقابله با حربه‌های تفرقه‌انگیز استکبار جهانی نیازمند واکنش قاطع طلاب است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم رقیه جمشیدی در نشست پژوهشی که به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت در مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) برگزار شد، پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) را عامل وحدت مسلمانان معرفی کرد و افزود: حضرت در طول زندگی پربرکتشان همیشه در پی رفع اختلافات و کینه‌های دیرین بین قبایل، طایفه‌ها و حتی خانواده‌ها بودند به‌طوری‌که اختلاف بین دو قبیله اوس و خزرج را بعد از چندین دهه به صلح و آشتی تبدیل کردند.

 وی در ادامه اظهار داشت: مسلمانان در قبال رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) مسئولیت بسیار مهم دارند که اولین آنها، ایمان به حضرت و تسلیم‌بودن در برابر دستورات و عمل نمودن به آنها است بنابراین ایمان بدون تسلیم کافی نیست.

 مدرس حوزه علمیه خواهران بیان داشت: وظیفه بعدی مسلمین دفاع از حضرت در مقابل گفتار و رفتار دشمنان است. خداوند متعال از پیامبر خاتم در مقابل کسانی که آن حضرت را ابتر می‌دانستند دفاع کرد از‌این‌رو مسلمانان و مومنین هم باید از پیامبر در مقابل اهانت و جسارت افرادی همچون مکرون و امثال او دفاع کنند.

جمشیدی وظیفه دیگر مسلمانان را یاری‌کردن پیامبر مهربانی دانست و تصریح کرد: بالاترین و بهترین نمونه یاری، عمل به دستورات الهی و همان هدف بعثت حضرت است چراکه ایمان بدون عمل بی‌فایده است.

 پژوهشگر حوزوی به تبیین اهداف شوم دشمنان پرداخت و گفت: استکبار جهانی با حربه‌های مختلف، میان مسلمانان نفوذ کرده و خواهان جدایی مذاهب مسلمانان از یکدیگرند که باید علماء و طلاب در قبال این مسئله واکنش‌های قاطعی داشته باشند. 

مبلّغ مدرسه علمیه ولی عصر(عج) ادامه داد: نقش آفرینی حوزه‌های علمیه بسیار موثر است. دشمنان اسلام با صرف هزینه‌های گزاف و تربیت نیرو، برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان برنامه‌ریزی‌های دقیقی می‌کنند بنابراین سنگربانان حوزه‌های علمیه خواهران باید به حفظ و نشر وحدت اسلامی تمرکز داشته و جوانان و نسل جدید را از حیله دشمنان آگاه کنند.