کد مطلب: 97694 تعداد بازدید: ۵۷

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

بسط سیاست الهی در جامعه از اهداف پیامبر اکرم(ص) بود

سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۰:۵۶
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد رسالت نبی مکرم اسلام را مورد بررسی قرار داد و گفت: بسط سیاست الهی در جامعه از اهداف پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم اطلس وهابزاده در آیین سالروز میلاد پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و امام جعفر صادق(علیه‌السلام) در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج‌(علیه‌السلام)، به تشریح برتری پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) بر دیگر انبیاء و اولیاء(علیهم‌السلام) پرداخت و اظهار داشت: وقتی سیطره و فضیلت قرآن بر کتب انبیای پیشین ثابت شده است، برتری رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) نیز بر سایر انبیا و اولیای الهی ثابت می‌گردد.

وی افزود: سیادت مطلق، تنها به برکت عبودیّت مطلق خداوند است، رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) به درجه‌ای رسید که به این مقام نایل شد چرا‌که از همه قیدها رها و آزاد و عبد کامل و مطیع محض خدا گشته بود.

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) تصریح کرد: زهد و وارستگی حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) به گونه‌ای بود که هرگز نسبت ‏به دنیا و لذایذ زودگذر آن توجهى نکرد و به منظور هدایت و سعادت مردم در دنیا و آخرت سیاست‏ الهی را در جامعه گسترش داد.

وهابزاده در بیان مقام و منزلت پیامبر اسلام گفت: ایشان در حریم عزت تولد یافت و در خاندان شرافت ‏اقامت گزید. حسب و نسب آن حضرت از هرگونه ناپاکی مبرا و پاکدامنى بى‌نظیر، هاشمى نسبى بى‌مانند بود.

مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) ادامه داد: پيامبر اعظم(صلوات‌الله‌علیه‌) مظهر رحمت و چشمه‌ عنايت حق بود و اين منزلت در سایه صفا و طهارت باطنی نصيب آن حضرت شده بود و خداوند به بركت وجود ایشان عذاب را از امت‌شان برداشت.