کد مطلب: 97691 تعداد بازدید: ۲۳۹

مدیر مدرسه علمیه الزهراء"س" اردبیل:

بانوان طلبه از فرصت های مختلف برای افزایش بصیرت مردم بهره ببرند

سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲:۳۱
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل سیره و منش پیامبر مهربانی را الگو برای طلاب معرفی کرد و گفت: بانوان طلبه از فرصت های متفاوت برای افزایش بصیرت مردم بهره ببرند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم افسانه جهانی در نشست برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه الزهراء( سلام‌الله‌علیها)، به تبیین سبک و شیوه آموزش و تبلیغ انبیاء و اولیاء الهی به ویژه پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) پرداخت و گفت: عامِل بودن، استقامت و پایداری، مهرورزی و شفقت، توجه به تفاوت‌های فکری، ایجاد انگیزه برای یادگیری و استفاده از فرصت‌ها از جمله مسائلی است که در شیوه آموزش و تبلیغ پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) از آغاز بعثت تا پایان عمر شریف خویش با شدیدترین سختی‌ها و مشکلات رو‌به‌رو شدند اما با وجود آزار و اذیت‌های جسمی و روحی لحظه‌ای از تبلیغ دستورات دین اسلام دست بر نداشتند.

مدرس حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: بانوان طلبه بایستی پیامبر رحمت و مهربانی را برای خود الگو قرار دهند و از هر فرصتی برای ارتقاء سطح معنویت در جامعه، افزایش دین‌داری و دین‌مداری و افزایش بصیرت و آگاهی مردم استفاده کنند.

جهانی به بیان روش‌های ایجاد انگیزه در مردم به منظور یادگیری مسائل دینی پرداخت و بیان داشت: ایجاد انگیزه محرکی برای سوق‌دادن افراد به سوی فراگیری مبانی دینی است.

جهانی در ادامه اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) را محکوم و این حرکت جاهلانه را اقدامی علیه آزادی بیان دانست.