کد مطلب: 97622 تعداد بازدید: ۲۰۸

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

وحدت امت اسلامی یک ضرورت اجتماعی سیاسی و استراتژیک است

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۴:۵۸
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با اشاره به ضرورت برقراری وحدت میان عقاید و مذاهب اسلامی گفت: وحدت امت اسلامی یک ضرورت اجتماعی، سیاسی و استراتژیک است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم لیلا علیاری در نشست پژوهشی مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) که به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت برگزار شد، ایجاد تفرقه میان مسلمانان را از نقشه‌های استعمارگران دانست و گفت: دشمنان اسلام همواره به دنبال ارائه یک تصویر نادرست از اسلام هستند که با اتحاد مسلمانان چهره واقعی اسلام نشان داده می‌شود.

وی افزود: تنها راه دنیای اسلام برای حفظ منافع امت اسلامی، دوری از اهداف و مطامع استعماری دشمنان و مستکبران و اتحاد کلمه بر محور اسلام است.

پژوهشگر حوزوی تصریح کرد: بهترین و موفق‌ترین عامل وحدت‌بخش، تاکید بر نقاط مشترک بین تمام مذاهب اسلامی است و تنها معیار وحدت‌بخش اطاعت از خدا و پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) است که از این طریق وجه مشترک شیعه و سنی برجسته می‌شود.

علیاری به بیان موانع تحقق وحدت اسلامی پرداخت و بیان داشت: دسیسه‌های استعمار، فهم نادرست، بی‌اطلاعی و عامیانه‌شدن اختلافات مذهبی از موانع بزرگ وحدت مسلمانان به شمار می‌رود.

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) ادامه داد: با توجه به اینکه وحدت اسلامی یک ضرورت و نیاز اجتماعی - سیاسی و امر حیاتی و استراتژیک محسوب می‌شود. بنابراین منظور از وحدت اسلامی، یکسانی عقاید و مذاهب اسلامی نیست بلکه عدم تنازع و همدلی و همفکری در مقابله با دسیسه‌های دشمنان اسلام می‌باشد.