کد مطلب: 97513 تعداد بازدید: ۱۰۰

موسس مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی از اردبیل:

بانوان طلبه به اعمال خود در زمان غیبت مراقبت داشته باشند

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۸:۱۸
موسس مدرسه علمیه ولی عصر(عج)شهرستان گرمی افضل‌ترین اعمال برای ظهور را ادامه راه امامان معصوم(علیهم‌السلام) دانست و گفت: بانوان طلبه به اعمال خود در زمان غیبت مراقبت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین یدالله صفری در آیین گرامیداشت نهم ربیع‌الاول گفت: امام حسن عسکری(علیه‌السلام) به علت ظلم خلفای عصر، زندگی کوتاه و بسیار سختی داشتند. به‌طوری‌که شیعیان هنگام دیدار ایشان به علت شدت آزار و اذیت حکام نمی‌توانستند اظهار آشنایی کنند‌‌

وی افزود: امام عسکری(علیه‌السلام) با وجود تمام محدودیت‌ها و کنترل‌های دستگاه خلافت، یک سلسله فعالیت‌های مخفیانه سیاسی را رهبری می‌کرد که جاسوسان دربار متوجه آن نمی‌شدند.

امام جمعه شهرستان گرمی بیان داشت: امام حسن عسکری(علیه‌السلام) دو مأموریت بزرگ داشتند نخست محافظت از جان امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) و دوم آماده‌کردن مردم برای غیبت امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) که هر دو را به نحو احسن انجام دادند.

مدرس مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) بافضیلت‌ترین عمل برای ظهور را ادامه راه امامان معصوم(علیهم‌السلام) دانست و اظهار داشت: مردم عادی باید به دنبال یادگرفتن راه امام و عمل به آن و افراد خاص مانند طلاب بایستی مراقب خواسته‌ها و عملکردهای خود باشند.

صفری ادامه داد: کار برای امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) سخت ولی با ارزش است. مشکل ما شیعیان این است که از ثقل اکبر غافل گشته و ثقل اصغر را برای خود پبشه قرار داده‌ایم در حالی که توجه به ثقل اکبر، ظهور ثقل اصغر از پشت پرده غیبت را در پی خواهد داشت.