کد مطلب: 97512 تعداد بازدید: ۶۱

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال:

بی‌توجهی به سبک زندگی مهدوی جامعه را به سوی فرهنگ سکولار می‌کشاند

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶:۳۰
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال با اشاره به اینکه امروزه الگوهای متفاوت غربی و شرقی زندگی ما را محاصره کرده است، گفت: بی‌توجهی به سبک زندگی مهدوی جامعه را به سوی فرهنگ سکولار می‌کشاند.

خانم فاطمه سعیدی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کوثر از اردبیل، با اشاره به مسابقه نقاشی ویژه فرزندان طلاب که به منظور ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ مهدویت برگزار شد، گفت: به دلیل بیماری کرونا امکان برگزاری این مسابقه به صورت حضوری فراهم نبود، بنابراین اطلاع‌رسانی و توجیه لازم برای خانواده‌ها در پیام رسانها صورت گرفت که خوشبختانه با استقبال پرشور فرزندان همراه بود.

وی اظهار داشت: امروزه الگوهای متفاوت غربی و شرقی زندگی کودکان ما را محاصره کرده است و اگر نسبت به مقوله‌ی انتظار و سبک زندگی مهدوی بی‌توجه باشیم، بدون شک فرزندانمان با فرهنگی غیردینی و اسلامی تربیت خواهند شد.

معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال به اهمیت انتقال ارزش‌های مذهبی به نسل آینده تاکید کرد و افزود: یکی از بهترین ابزار برای بیدار‌ی عواطف کودکان و نوجوانان جهت تربیت سالم و صالح، ایجاد انگیزه با هدف عشق و علاقه آنها به ولی خدا و امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) می‌باشد که باید به مناسبت‌های مختلف برای نزدیک‌شدن به اولیای الهی بهره ببریم.

سعیدی‌فر به ظرفیت فضای مجازی در تحقق اهداف چنین برنامه‌هایی اشاره و بیان داشت: تربیت نسل منتظر از اهداف بلند مدت حوزه‌های علمیه بوده و نباید با وجود بحران‌ها و بلایای غیر طبیعی فرهنگ‌سازی در این زمینه مورد غفلت قرار بگیرد.