کد مطلب: 97484 تعداد بازدید: ۲۶۰

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء"س" اردبیل:

تقویت بنیه اعتقادی کودکان و نوجوانان از وظایف بانوان طلبه است

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳:۱۳
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل تقویت بنیه اعتقادی آحاد مردم به خصوص قشر کودک و نوجوان را از وظایف مهم مبلغان دینی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم سمیرا رستمی در آیین جشن آغاز امامت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) در مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گفت: نهم ربیع‌الاول علاوه بر اینکه نخستین روز آغاز امامت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) است شروع زعامت این امام معصوم و روز تجلی حاکمیت مستضعفان و روز شادی شیعیان را نیز شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با ولایت ضرورت دارد، افزود: هدف از برگزاری جشن امامت، آشنایی قشر کودک و نوجوان با اهمیت ولایت و باور دینی از همان سن کودکی و تجدید میثاق با امام عصر(ارواحنافداه) است.

مدرس حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: تقویت بنیه اعتقادی آحاد مردم جامعه به خصوص قشر کودک و نوجوان یکی از وظایف مهم حوزه‌های علمیه است که بایستی مورد توجه دقیق قرار گیرد.

رستمی ادامه داد: انتقال صحیح فرهنگ مهدویت و انتظار به نسل جدید با بیان فضائل اهل بیت(علیهم‌السلام) به ویژه امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) و ترسیم سیمای حکومتی آن حضرت مقدمه‌ای برای اصلاح رفتار افراد و به تبع آن ارتقاء معنویت در جامعه است.