کد مطلب: 97414 تعداد بازدید: ۲۳۲

مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

اندیشه مهدویت یک طرح راهبردی برای حکومت دینی می‌باشد

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۷:۵۱
مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد به طرح و برنامه جهانی مهدویت اشاره کرد و گفت: اندیشه مهدویت یک طرح راهبردی برای حکومت دینی می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم زینب دیندار در مراسم سالروز آغاز امامت ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد، اهل بیت(علیهم‌السلام) را خزانه بی‌انتهای علم الهی دانست و گفت: علم، گوهر گرانبهایی است که زندگی انسان را سر و سامان داده و راه سعادت را به او نشان می‌دهد و ناب‌ترین معارف از زلال وجود خاندان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) سرچشمه می‌گیرد.

 وی با بیان ویژگی‌های علم سودمند، افزود: علم چه مادی باشد و چه ملکوتی، زمانی مایه کمال انسان خواهد شد که در اختیار نفس‌های تهذیب شده قرار بگیرد. انسان‌ها چنانچه به وادی تزکیه قدم نگذارند علم را ابزاری برای دنیا‌طلبی خود قرار خواهند داد.

مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) تصریح کرد: اهل بیت(علیهم‌السلام) هرگاه در افراد ظرفیت اخذ علوم الهی را می‌یافتند، مشتاقانه لب به سخن می‌گشودند اما اگر اطرافیان را سزاوار آن معارف ناب نمی‌دیدند با حسرت سکوت می‌کردند.

دیندار به طرح و برنامه جهانی مهدویت اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه بشر تشنه یک طرح و نگاه جدید در عرصه سیاسی جهان است و طرح مدینه فاضله مهدوی عطش او را برطرف می‌کند. از این رو اندیشه مهدویت در عرصه حکومت دارای اهداف بلند و ارزشی است و این فکر می‌تواند برای حکومت دینی یک طرح راهبردی باشد.

استاد حوزه علمیه خواهران بیان داشت: در روزگار ظهور، قوای عقلانی بشر به دست الهی امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) چنان نیرو می‌یابد که لشگر جهل برای همیشه مغلوب شده و انسانها به فطرت پاک خود باز می‌گردند.

این مقام مسئول ادامه داد: هنگامی که امیر مهربانی‌ها بر تخت ظهور تکیه زند دیگر جایی برای حزن و اندوه باقی نمی‌ماند. مولای کریمی که در زندان غیبت و غربت جز بخشش و عطا از او سر نزده و آرزویی بر دل‌ها باقی نخواهد گذاشت.