کد مطلب: 97353 تعداد بازدید: ۶۲

معارف اسلامی منتظر‌پرور مبنای نظام فکری زن منتظر است

یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸:۵۰
مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد مبنای نظام فکری زن منتظر را معارفی دانست که می‌تواند با این معارف منتظرپروری نماید.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم زینب دیندار در مراسم شهادت امام حسن عسگری(علیه السلام) در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام)، اهمیت ارزش وجودی زن در دین اسلام را تبیین کرد و گفت: اسلام برعکس بسیاری از مکاتب دیگر، آفرینشی اصیل برای زن قائل بوده و اینگونه است که در دامن مادر امام حسن عسگری(علیه‌السلام) فرزندی چشم به جهان گشود که طلایه‌دار عبادت و عرفان بود.

 وی با بیان اینکه مادر امام حسن عسگری‌(علیه‌السلام) از زنان پاک‌نهاد و مربیان بزرگ جهان خلقت است، افزود: علماء و بزرگان دین آن بانوی عظیم‌الشان را در معرفت، تقوا و ایمان کامل به نبوت و خاندان ولایت ستوده‌اند.

مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) تصریح کرد: اگر زنان منتظر، مادران انبیاء و بانوان صدر اسلام را الگو و نصب‌العين خود قرار دهند و جهت حرکت خود را به امید نزدیک‌شدن به آنها تنظیم نمایند. به‌طور قطع فرزندانی وصل‌شده به خدا و دارای کمالات معنوی را پرورش خواهند داد.

دیندار به رسالت زنان منتظر اشاره کرد و گفت: رسالت زن منتظر مربوط به معارف و بینش‌هایی است که هر فرد مسلمان و شیعه معتقد به ظهور حضرت مهدی(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) باید با آن آشنا باشد.

استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه السلام) اظهار داشت: مبنای نظام فکری زن منتظر معارف و بینش‌هایی است که می‌تواند با این معارف در خانواده و اجتماع  اثر‌گذار بوده و منتظر‌پروری نماید.

وی به تعریف معنای توحید واقعی پرداخت و ادامه داد: توحید واقعی، معنایی جز درک عظمت خداوند و پرستش او در تمام ابعاد زندگی ندارد زیرا انسان موجودی است که جسمش به خاک و روحش به خدا متصل است.