کد مطلب: 97352 تعداد بازدید: ۲۳۵

استاد مدرسه علميه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

تفکر صحیح اساس پیشرفت‌های مادی و معنوی بشر است

یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳:۱۷
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(‌عليه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد تفکر صحیح را اساس پیشرفت‌های مادی و معنوی بشر دانست و گفت: امام حسن عسگری(علیه‌السلام) تلاش کردند تا شیعیان را برای برخورداری از تفکر صحیح و رسیدن به پیشرفت، با قرآن به عنوان مهم‌ترین منبع دینی مأنوس گرداند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم مهناز لطفی در نشست برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد که به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسگری(علیه‌السلام) برگزار شد، اساس تمام پیشرفت‌های مادی و معنوی انسان در طول تاریخ را تفکر صحیح و سعی و تلاش او دانست و گفت: امام حسن عسگری(علیه‌السلام) بر این امر مهم تأکید داشته‌اند که شیعیان برای رسیدن به هدف بایستی از قرآن به عنوان مهم‌ترین منبع دینی غافل نشوند.

وی افزود: ارتباط با قرآن و بهره‌مند‌شدن از معارف آن از جمله مسائلی است که مورد توجه امام حسن عسگری(علیه‌السلام) بوده است و شیعیان را نیز به آن تشویق می‌کردند.

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) به بررسی انتظارات این امام همام از شیعیان پرداخت و اظهار داشت: امام حسن عسگری(علیه‌السلام) توجه انسان به یاد خدا و روز قیامت را تربیت‌ساز می‌دانستند و بر این عقیده بودند که انسان در مسیر عبودیت و بندگی پیشرفت‌های معنوی فراوانی را کسب می‌کند.

لطفی تصریح کرد: از مهم‌ترین انتظارات امام حسن عسگری(علیه‌السلام) از شیعیان به خصوص در دوران غیبت کبری، استواری در دین و پیروی از ولایت و رهبری به عنوان نقطه ثبات شیعیان می‌باشد.