کد مطلب: 97023 تعداد بازدید: ۲۳۷

دبیر دانش‌آموختگان مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

سلامت دین و دنیا در مدارا‌کردن با مردم است

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳:۴۴
دبیر دانش‌آموختگان مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) شهرستان پارس‌آباد با اشاره به سیره انبیاء و اولیاء(علیهم‌السلام) گفت: سلامت دین و دنیا در مدارا‌کردن با مردم است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم فاطمه آقایی در مراسم سالروز شهادت امام رضا(علیه‌السلام) در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس آباد اظهار داشت: امام رضا(علیه‌السلام) در هر شرایط و موقعیتی، ارتباط خود را با خدای بزرگ حفظ ‌کرده و یاران ایشان می‌دانستند که این امام همام همیشه قبل از خواب، آیات قرآن را زمزمه می‌کنند و هیچ‌ چیز مانع این امر نمی‌شد.

وی سلامت دین و دنیا را در رفق و مداراکردن با مردم دانست و تصریح کرد: در سیره امام رضا(علیه‌السلام) رافت و نرم‌خویی موج می‌زد و تمام وجودشان چه قبل و بعد ازشهادت، گره‌گشایی از کار مردم بود.

دبیر دانش آموختگان مدرسه علمیه خواهران پارس‌آباد عمل‌گرایی را از انتظارات مهم امام رضا(علیه‌السلام) از شیعیانش دانست و افزود: گاهی تصور برخی افراد از دین به صورت فصلی است به طوری که دین در ایام خاصی حاکم است، درحالیکه اطاعت از خدا و اهل بیت(علیهم‌السلام) زمان و مکان خاصی ندارد بنابراین اعمال شیعه باید با سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) منطبق باشد.

آقایی به بیان خصوصیات منحصر‌به‌فرد امام رضا(علیه‌السلام) پرداخت و گفت: آن حضرت با مناظرات و احتجاجات خود قوت و قدرت حجت الهی را ثابت کردند. مناظرات ایشان صرف گفتمان نبود بلکه امام رضا(علیه‌السلام) در مقام اثبات حقانیت دین حق و تثبیت موقعیت حجت الهی با استناد به ادله عقلی و نقلی بود.