کد مطلب: 97021 تعداد بازدید: ۲۵۵

معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه ولی‌ عصر"عج" شهرستان گرمی از اردبیل:

بسط سیاست الهی در جامعه از اهداف مهم انبیاست

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶:۵۷
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی پیامبر اکرم(ص) را شخصیت برجستۀ سیاسی دانست و گفت: بسط سیاست الهی در جامعه از اهداف مهم انبیاست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم سمیه یوسفی در مراسم سوگواری رحلت پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و شهادت امام حسن و امام رضا(علیهم‌السلام) در مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌‌فرجه) گرمی، گفت: غزوه‌هایی که پیامبر خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) با دشمنان داشت به منظور کسب قدرت برای برپا ساختن سیاست الهی در جامعه بود؛ زیرا اگر پیامبر خدا صرفاً مسائل اعتقادی و معنوی را دنبال می‌کرد دشمنان با استقرار حکومت کفر در جامعه، ارزش‌های الهی را در جامعه نادیده می‌گرفتند.

وی اظهار داشت: دشمنان پیامبر، مخالف جلسات اخلاق و عرفان حضرت نبودند بلکه به دلیل حب قدرت، موضوع همچون بت‌پرستی را بهانه قرار می‌دادند اما در حقیقت به دنبال جمع‌آوری ثروت و حفاظت از قدرت خود بودند.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران گرمی اظهار داشت: دلیل بسیاری از دشمنی‌ها کسب قدرت است چرا‌که انسان بوسیله قدرت خواسته‌های خود را در جامعه عملی می‌کند.

مدرس حوزه علمیه خواهران، رسول اکرم(ص) را پیامبر وحدت معرفی کرد و افزود: تاریخ شاهد صحنه‌های زیادی از حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در زمینه ایجاد الفت و مودّت و زدودن کینه‌ها و کدورت‌ها در بین مردم بوده است.

وی در ادامه به یکی از ویژگی‌های برجسته امام حسن(علیه‌السلام) اشاره کرد و گفت: صبوری و حلم آن حضرت، تاثیر بسزایی در زندگی وی و پیروانش داشت‌‌ به طوری که صبوری ایشان زبانزد عام و خاص شد و ضرب‌المثل حلم‌الحسنیه درباره وی رواج یافت.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران گرمی در بخش دیگری از سخنان خود امام رضا(علیه‌السلام) را نماد فضیلت دانست و تصریح کرد: آن بزرگوار همانند دیگر امامان معصوم(علیهم‌السلام) تمام کمالات و فضائل اخلاق انسانی را در مرتبه اعلی داشتند که نه تنها دوستان و پیروانش ایشان را می‌ستودند بلکه دشمنان کینه‌توز و سرسخت نیز به مدح و ستایش او می‌پرداختند.