کد مطلب: 96997 تعداد بازدید: ۶۴

مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"علیه‌السلام" شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

تامل در سیره اهل بیت(ع) به شناخت بهتر اوصاف الهی کمک می‌کند

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰:۲۸
مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد به تبیین بحث خداشناسی پرداخت و اظهار داشت: تامل در سیره اهل بیت(ع) به شناخت بهتر اوصاف الهی کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم زهرا شفیعی در مراسم سالروز رحلت نبی اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) و امام حسن(علیه‌السلام) در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام)، با بیان اینکه شناخت خدا و جهان هستی مستلزم آشنایی با ائمه اطهار(علیهم‌السلام) است، افزود: شناخت کافی از سیره معصومین(علیهم‌السلام) انسان را یاری می‌کند تا به حقیقت ذات اقدس الهی پی ببرد. زیرا اسماء و صفات الهی در وجود مقدس ایشان تجلی یافته است.

وی به تشریح خصوصیات محبان اهل‌بیت(علیهم‌السلام) پرداخت و تصریح کرد: محبت قلبی نسبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) نخستین گام برای ارتباط با آنان است.

مبلّغ مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) با بیان اینکه خداوند امورات دین را قانون و مسئولیت اجرای آن را بر عهده پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) قرار داده بود، گفت: پیامبر اسلام قانون‌گذار نبود بلکه مسوولیت اجرای قانون را عهده‌دار بوده و بعد از مشاهده تمام ابعاد و حقایق هستی مردم را از آن مطلع می‌ساخت تا به نحو مطلوب و شایسته به تکلیف خود عمل کنند.

شفیعی هدف از نهضت پیامبراکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) را احیای قرآن و سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) بیان کرد و اظهار داشت: ملاک و معیار فهم و عمل درست، این دو ودیعه الهی است و اتحاد و اتفاق واقعی بین مسلمین نیز در پرتو پیروی از این دو موهبت الهی دست می‌آید.