کد مطلب: 96940 تعداد بازدید: ۳۲۷

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

وقف جلوه‌ای از عقلانیت دین اسلام است

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۳:۱۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل مقوله بخشش و وقف را نشأت گرفته از سیره اهل بیت(علیهم‌السلام) بیان کرد و اظهار داشت: وقف جلوه‌ای از عقلانیت دین اسلام است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در دیدار با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان به مناسبت هفته وقف، گفت: انتظار ما از مجموعه اوقاف و امور خیریه این است که طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب و فتاوای مراجع معظم تقلید، حوزه علمیه خواهران و برادران از درآمد موقوفات مربوطه به طور یکسان برخوردار شوند.

وی با اشاره به اذعان مسئولین نهادهای فرهنگی شهر مبنی بر اثرگذاری حوزه علمیه خواهران در فعالیت‌های فرهنگی، افزود: وجود منبع مالی ثابت برای امر تبلیغ بانوان طلبه امری لازم و ضروری است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به تبیین اخلاق عرفانی و فعالیت‌های اقتصادی اهل بیت(علیهم‌السلام) پرداخت و تصریح کرد: عمل حسنه وقف، ریشه در همین اعمال معصومین دارد و این کار نیک عقلانیت دین اسلام را نمایان می‌کند.

قربانی بیان داشت: در حال حاضر مبلغین حوزه علمیه خواهران در برخی مساجد آموزش مسائل خانواده را برای بانوان محله شروع کرده‌اند که انتظار داریم اداره اوقاف و امور خیریه حمایت های خود را در این زمینه اعلام نماید.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین دغدغه ما این است که دانش‌آموختگان حوزه علمیه خواهران را ساماندهی کرده و زمینه تبلیغ و حق‌الزحمه آنها را نیز تامین نماییم.