کد مطلب: 96911 تعداد بازدید: ۱۰۷

نیاز مبرم مردم به مشاوران تربیتی آشنا به آموزه‌های اسلامی

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۴۰:۵۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با بیان اینکه سوابق نشان می‌دهد مشاوره برخی مشاور‌ها نتیجه عکس داده است، گفت: مردم به مشاوران تربیتی آشنا با آموزه‌های اسلامی نیاز مبرم دارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه آسیب‌های طلاق در استانداری اردبیل، اظهار داشت: اینکه مشاور به لحاظ کمی و کیفی در سطح استان کم داریم حقیقتی انکار ناپذیر است اما چیزی که به شدت دغدغه مردم بوده و خیلی ملموس می‌باشد کمبود مشاوران آشنا با آموزه‌های اسلامی است.

وی افزود: مردم به دنبال مشاوری هستند که دغدغه دینی و مذهبی داشته و زندگی دینی مردم را به رسمیت بشناسد و این خط قرمز را در ارائه مشاوره به مردم لحاظ نماید. نه اینکه وضعیت روحی و روانی مردم را وخیم‌تر کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران اردبیل ادامه داد: در مجموعه حوزه علمیه خواهران به طور جدی پیگیر هستیم تا سال آینده رشته مشاوره اسلامی را در استان تاسیس کنیم و به حول و قوه الهی پس از فارغ‌اتحصیلی طلاب، نخستین مرکز مشاوره اسلامی ویژه بانوان را راه‌اندازی نماییم که مکانی جهت مشاوره با رویکرد اسلامی در اختیار هموطنانمان قرار دهیم.

قربانی بیان داشت: طرحی تحت عنوان کوثر در محلات شروع کردیم که بانوان طلبه به منظور کاهش آسیب‌های نهاد مقدس خانواده، مهارت‌های زندگی را به زنان محله تدریس می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان با بیان اینکه امروزه در سطح جامعه روانشناس خانم زیاد داریم و در برخی مواقع مذهبی هم هستند اما تفکر فمنیستی را در ذهن خود می‌‌پرورانند، گفت: اینگونه مشاورها در اعتقاد شخص متقاضی مشاوره‌ اثر سوء گذاشته و در نهایت با این وضع نه تنها مشکل حل، بلکه تشدید پیدا می‌کند.