کد مطلب: 96814 تعداد بازدید: ۱۰۹

لزوم توجه مسوولان حوزه‌ علمیه خواهران به نیازهای اجتماعی جامعه

یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۹:۱۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل گفت: توجه به نیازهای اجتماعی جامعه اسلامی امری لازم، ضروری و وظیفه مسوولان حوزه‌ علمیه خواهران است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در دیدار با کارکنان مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی، با بیان اینکه امروزه نیازهای جامعه متنوع شده، افزود: تحولات جامعه امروزی باعث تغییر نیازها و در نتیجه مطالبات افراد شده است. بنابراین توجه به نیازها و رسیدگی به آن‌ها از انتظارات جامعه و از وظایف خادمین حوزه‌های‌علمیه برادران و خواهران به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: اخلاق به عنوان یکی از نیازهای اساسی جهان معاصر، برای استقرار خود در جامعه به دین نیازمند است. بنابراین حوزه‌های علمیه نیازمند مربیانی است تا با تربیت افراد اخلاق‌مدار، در بسط ارزش‌های اخلاقی جامعه موثر باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به مشکلات برخی مدارس در تامین اساتید گفت: در حال رایزنی با مسئولین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران قم در خصوص تمام‌وقت کردن اساتید هستیم که البته از جمله شرایط این امر فعالیت پژوهشی اساتید می‌باشد.

قربانی به اهمیت پژوهش در کنار آموزش اشاره و بیان داشت: اساتید و طلاب باید به فعالیت در حوزه پژوهشی ترغیب شوند چراکه پژوهش پایه مهم و اصلی در امر آموزش محسوب می‌شود.

مدرس حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به بیان شرایط سخت اقتصادی جامعه پرداخت و اظهار داشت: در شرایط اقتصادی بحرانی که در آن قرار داریم انتظارات مردم از حوزه‌های علمیه و روحانیون در جهت رفع و ارائه راهکاری اقتصادی بسیار بالا رفته است و بانوان طلبه بایستی در تبلیغ خود مقوله بصیرت را به مردم تبیین کرده تا مردم با پیروی از اوامر ولایت مطلقه فقیه بتوانند انتخاب فرد اصلح برای اداره امور کشور را سرلوحه خود قرار دهند.