کد مطلب: 96725 تعداد بازدید: ۹۳

امام جمعه شهرستان گرمی از اردبیل:

هدف عزاداری سیدالشهداء(ع) استفاده از فرهنگ عاشورا در مدیریت جامعه است

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۵:۱۴
امام جمعه شهرستان گرمی ابعاد سیاسی سوگواری امام حسین(ع) را مورد بررسی قرار داد و گفت: هدف عزاداری سیدالشهداء(ع) استفاده از فرهنگ عاشورا در مدیریت جامعه است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین یدالله صفری در مراسم سالروز اربعین حسینی در مدرسه علمیه ولی عصر (عجل‌الله‌تعالی ‌فرجه) گرمی، فلسفه عزاداری سالار شهیدان را از منظر سیاسی تشریح کرد و افزود: استفاده از افکار و عقاید آن حضرت برای مدیریت جامعه را هدف اصلی عزاداری به ایشان است.

وی مدیریت رفتار و کردار دیگران را یک امر قلبی معرفی کرد و بیان داشت: دوست‌داشتن چیزی باعث نزدیکی به آن و تنفر از چیزی موجب دور‌شدن از آن می‌شود. بنابراین عزاداری ابزار محبت بوده و ما در صددیم با عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) حسینی باشیم.‌

موسس مدرسه علمیه خواهران گرمی اظهار داشت: بدون حسین(علیه‌السلام) خدایی شدن ممکن نیست و به همین دلیل بدون قبول امام حسین(ع) پیامبری هیچ پیامبری میسر نمی شد.

صفری ادامه داد: تنها با پوشیدن لباس مشکی و عزاداری ظاهری، نمی توان حسینی گشت بلکه در کنار اینها باید باورهای انسان حسینی شود که در این صورت انسان واجد همه چیز خواهد شد.

موسس مدرسه علمیه خواهران گرمی اظهار داشت: ما باید با اجتناب از تبعیت امام حسینی که ساخته ذهنمان است، شخصیت واقعی امام حسین(علیه‌السلام) را برای خود الگو قرار دهیم؛ زیرا در این صورت است که آثار و برکات انقلاب حسینی را در جامعه و زندگی خود خواهیم یافت.

وی به بیان پیام‌های کربلا پرداخت و تاکید کرد: غیرت برای مردان و عفت برای زنان یکی از پیام‌های کربلا بوده و وظیفه ما فهم، گسترش و ترویج آنهاست.