کد مطلب: 96597 تعداد بازدید: ۳۳۸

لزوم اهتمام بانوان طلبه به تبیین زیبایی‌های دین اسلام

دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۵:۵۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به اینکه فهم زیبایی‌های دین اسلام، افراد را شیفته آموزه‌های اسلامی می‌کند، گفت: اهتمام بانوان طلبه به تبیین زیبایی‌های دین اسلام امری لازم و ضروری است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدی قربانی در مراسم تجلیل از طلاب جهادی مقابله با ویروس کرونا گفت: بسیاری از ادیان در طول تاریخ گرفتار تحریف شده، اما دین اسلام به فضل الهی از تحریفات مصون مانده و معارف آن بدون کم‌و‌کاستی در اختیار مسلمانان قرار گرفته است.

وی افزود: تفاوت دین اسلام با مسیحیت در این است که آنها تحقق مدینه فاضله را در آخرت ممکن می‌دانند اما دین اسلام تلاش می‌کند روابط انسان با خدا، دیگران و خود را به گونه‌ای تنظیم کند تا جلوه‌ای از بهشت الهی را در این دنیا ببینیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران اردبیل با نقل روایتی از پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) ایمان را اولین خصلت انسان مومن بیان کرد و افزود: انسان با‌ ایمان معدن فضایل اخلاقی است.

قربانی همچنین با بیان روایتی از امام صادق(علیه‌السلام) اظهار داشت: خدا دنیا را هم به مومن و هم به کافر می‌دهد اما ایمان را به افرادی که محبوب الهی‌اند، ارزانی می‌دارد که در عالم هستی بالاتر از محبت الهی برای انسان چیزی قابل تصور نیست.

وی با بیان اینکه مردم اگر از زیبایی دین اسلام آگاهی یابند شیفته آموزه‌های اسلامی خواهند شد و در نتیجه بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه کنترل می‌شود، افزود: بانوان طلبه بایستی به رسالت خود عمل کرده و زیبایی‌های دین اسلام را به مردم تبیین نمایند. چه بسا زندگی افراد با یک تلنگر دینی متحول می‌شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل عیادت از مریض را ملاقات با خدا دانست و اظهار داشت: عده‌ای از خواهران طلبه به صورت جهادی در امر تغسیل و عده‌ای در بیمارستان به بیماران کرونایی محبت ارزانی می‌کردند و عده‌ای هم در تهیه بسته‌های معیشتی مشارکت داشتند که در اینجا معلوم می‌شود که چقدر معارف اهل بیت(علیه‌السلام) با وجود انسان آمیخته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قربانی اقدام این طلاب را جهاد فی‌سبیل‌الله بیان و تصریح کرد: حوزه علمیه خواهران در جامعه ثابت کرد که سربازان  امام عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) همدل، همدرد و به فکر مردم بوده و همیشه جان‌برکف آماده خدمت به خلق هستند.