کد مطلب: 96552 تعداد بازدید: ۳۰۱

مدیر حوزه علمیه خواهران اردبیل:

روایات اهل بیت(ع) در زندگی به فرهنگ تبدیل شود

یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰:۲۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با بیان اینکه روابط خانوادگی در مواردی منطبق با باورهای دینی نیست، گفت: روایات اهل بیت(علیهم‌السلام) بایستی در زندگی به فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در برنامه بازدید از کلاس طرح کوثر یکی از بانوان طلبه در مسجد ائمه(علیهم‌السلام) اردبیل گفت: اینکه بانوان طلبه، زنان و دختران محله را جمع کرده و به بیان آموزش احکام، قرآن و مسائل خانواده می‌پردازند، امری ستودنی و قابل ستایش بوده و بر خود وظیفه می‌دانیم که با تمام توان از چنین برنامه‌های فرهنگی - تبلیغی حمایت نماییم.

وی افزود: بانوان طلبه در خط مقدم تبلیغ دین و تربیت خانواده بوده و ما به عنوان خادم آنان، تنها زمینه تبلیغ و فعالیت فرهنگی را برای‌شان فراهم می‌کنیم. با وجود این وقتی توانایی آنها را در تبلیغ دین و گستراندن آن و همچنین اثربخشی حوزه علمیه خواهران را در سطح جامعه می‌بینیم، به عنوان خادمین حوزه علمیه بر خود می‌بالیم که برای خدمت به این عزیزان تلاش می‌کنیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل تصریح کرد: آنچه در کنار آموزش احکام و قرآن حائز اهمیت است، انتقال سبک زندگی دینی و مسائل تربیتی به خانواده‌هاست. منطبق نبودن روابط خانوادگی بر باورهای دینی از ضعف خانواده‌ها محسوب می‌شود که بانوان طلبه بایستی در جهت رفع این معضل، روایات اهل بیت(علیهم‌السلام) را در زندگی مردم به فرهنگ تبدیل کنند.

قربانی در این راستا افزود: اگر در محیط خانوادگی کینه و نفرت جایگزین محبت شود در چنین محیطی اثر تربیتی چندانی بر عبادت‌های شرعی نیز مترتب نخواهد شد؛ چراکه دل مومن حرم خداست و وقتی با رذائل اخلاقی پر‌ شود دیگر جایی برای محبت الهی باقی نمی‌ماند.

وی یکی از دغدغه‌های خود را عدم تاثیرگذاری اجتماعی و دینی بانوان طلبه در محلات بیان کرد و اظهار داشت: انتظار ما این است که با توجه به فراگیر‌شدن ارتباط در فضای مجازی و نفوذ تهاجم فرهنگی در آن، هر خواهر طلبه در محله خود یک ارتباط تبلیغی از طریق پیام رسان‌ها ایجاد نماید و ضمن پاسخگویی به سوالات بانوان، مطالبی را متناسب با نیاز محله در اختیار آنها قرار دهد.