کد مطلب: 96318 تعداد بازدید: ۲۶۲

مدرس حوزه و دانشگاه:

بانوان طلبه زیبایی‌های معنوی را در جامعه ترویج دهند

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱:۵۹
مدرس حوزه و دانشگاه به کاربرد زیبایی در زندگی مادی و معنوی انسان اشاره و افزود: بانوان طلبه زیبایی‌های معنوی را در جامعه ترویج دهند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین باقری بنایی در جلسه اخلاق مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد با اشاره به خصوصیات اهل کوفه و نقش آنان در به شهادت رساندن امام حسین(علیه السلام) گفت: کوفه بر خلاف شام شهری مملو از عالمان به قرآن و حدیث نبوی بود اما عدم رسوخ ایمان در قلب‌های کوفیان باعث شد آنها دنیاطلب شده و تاثیر پذیری از تبلیغات دشمن را سرلوحه کارهایشان قرار دهند.

وی به کاربرد زیبایی در زندگی مادی و معنوی انسان اشاره و افزود: با حذف زیبایی‌های معنوی، زیبایی خشک و بی‌روح می‌گردد اما برخی در تلاشند با تغییر شاخص‌ها و منحصر نمودن خاستگاه زیبایی به امور محسوس و دنیوی، ارزش‌های معنوی را در جامعه کمرنگ نمایند که جا دارد خواهران طلبه بیش از پیش زیبایی‌های معنوی را در میان مردم تشریح کنند.

مدرس حوزه و دانشگاه در ادامه بیان کرد: در جوامع حاضر اندیشمندان اعتماد به نفس را از فضایل اخلاقی و رمز موفقیت انسان در فعالیت‌های فردی می‌دانند اما با مراجعه به مهم‌ترین منبع معارف دینی یعنی قرآن کریم روشن می‌شود که قرآن اعتماد به نفس را فضیلت و ارزش اخلاقی نمی‌داند.

باقری بنابی ادامه داد: ظهور امام زمان(علیه‌السلام)، پایان همیشگی و قطعی مصیبت اعظم و آغاز حاکمیت معصوم بر جهان است چراکه ایشان وارث تمام امامان معصوم(علیهم‌السلام) بلکه همه رهبران الهی در طول تاریخ است.

وی ذکر الهی، توسل به ائمه(علیهم‌السلام) و معرفت و آگاهی در گرو مطالعه و تحقیق را از راه‌های درمان قساوت قلب دانست و اضافه کرد: در روایت صریح آمده که مشکلات پیش‌آمده برای انسان‌ها از گناهان مرتکب‌شده آنان است چنانچه امام حسین(علیه‌السلام) بارها در روز عاشورا خطبه خواند اما دشمنان اهل حرام بوده و در دل‌های پليدشان اثری نکرد.