کد مطلب: 96199 تعداد بازدید: ۹۸

نماینده موسس مدرسه علمیه الزهراء"س" شهرستان خلخال از اردبیل:

بانوان طلبه در زنده‌‌نگه‌داشتن هنجار‌های اسلامی نقش ویژه‌ای دارند

یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶:۳۶
امام جمعه شهرستان خلخال به جایگاه مهم بانوان طلبه در جامعه اشاره و بیان داشت: بانوان طلبه در زنده‌‌نگه‌داشتن هنجار‌های اسلامی نقش ویژه‌ای دارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین کریم اسدی در دیدار با طلاب مدرسه علمیه ‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال، جایگاه و نقش خواهران طلبه در زنده‌نگه‌داشتن ارزش‌های اسلامی را حائز اهمیت دانست و گفت: حضور طلاب خواهر در جامعه به منظور پاسخگویی به مسائل و شبهات در زمینه احکام دینی بانوان بسیار ارزشمند است.

وی افزود: بر اساس احادیث وارده از ائمه معصومین(علیهم‌السلام) عمر انسان مهمترین چیزی است که در زندگی از ارزش والایی برخوردار بوده و بهایی برای آن لحاظ نشده است. بنابراین مومن واقعی باید از فرصت‌های عمر خود در رسیدن به سعادت اخروی نهایت استفاده را ببرد که سبک و سیره زندگی بزرگان دینی در این زمینه بهترین الگوی هدایت است. 

امام جمعه خلخال با اشاره به شاخصه‌های اخلاقی مومن واقعی اظهار داشت: شتاب در امر خیر و انفاق دو ویژگی‌ هستند که قرآن کریم در آیات متعددی به آنها توصیه کرده است و عمل به آنها موجب خشنودی خداوند متعال و قرب الی‌الله می‌شود.

نماینده موسس مدرسه علمیه خواهران خلخال تاکید کرد: طلاب، اساتید و کادر مدرسه پروتکل‌های بهداشتی را در تشکیل کلاس‌های درسی و فعالیت‌های علمی رعایت کنند تا مانعی در امر آموزش طلاب ایجاد نشود.