کد مطلب: 96106 تعداد بازدید: ۱۰۲

آزمون دوره عمومی ولایت فقیه برگزار شد

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴:۲۲
معاون فرهنگی مدرسه علميه عالی الزهراء(س) اردبيل از برگزاری آزمون دوره عمومی ولايت فقيه خبر داد.

خانم سميرا رستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری كوثر از اردبیل به تبیین اهمیت دوره ولایت فقیه پرداخت و افزود: متولی این دوره برخط(آنلاین) مجلس خبرگان رهبری و قرارگاه فاطمه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) بود که با تدریس حجت‌الاسلام و‌المسلمین مهدی امیدی عضو هیات علمی موسسه آموزشی امام خمینی(ره) صورت گرفت و تعداد قابل توجهی از خواهران طلبه مدرسه علمیه عالی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) مخاطب آن بودند.

وی گفت: دین و سیاست، سکولاریسم و نقد آن، ضرورت حکومت، حکومت اسلامی و شرایط حاکم آن، مشروعیت و مقبولیت ولایت فقیه، پیشینه ولایت فقیه، مستندات نظری و ادله عقلی ولایت فقیه، نوع نظام سیاسی مبتنی بر نظریه ولایت فقیه، انتصاب و انتخاب، جایگاه فقهی و حقوقی مجلس خبرگان، گستره اختیارات رهبری، ولایت فقیه و مرزهای جغرافیایی از سرفصل‌های اصلی این دوره بود.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل اظهار داشت: خواهران پذیرفته‌شده در این دوره در کارگاه تخصصی ولایت فقیه که ناظر به شبهات و چالش‌ها در حوزه حکومت اسلامی و مسأله ولایت فقیه است شرکت خواهند کرد.

رستمی ادامه داد: دو دوره عمومی و تخصصی مدنظر، پیش‌نیاز دوره سطح عالی بوده و در مرحله دانش‌افزایی(تربیت مدرس ولایت فقیه) بعد از اخذ آزمون و اختبار علمی طلاب شرکت‌کننده در دوره‌های پیشین، با شاخص‌های وجاهت اجتماعی، تعهد و سلامت سیاسی، رزومه و سابقه فعالیت‌های علمی، تعدادی برای گذراندن سطح عالی که در استان قم یا مشهد برگزار خواهد شد انتخاب می‌شوند.

مدرس حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه افراد برگزيده با گذراندن دوره سطوح عالی و دانش‌افزايی، به تدريس و پاسخ به شبهات در اين زمينه مشغول خواهند شد، تصریح کرد: برگزاری چنین دورهایی به منظور افزایش بصیرت و تقویت روحیه انقلابی طلاب ضروری است.