کد مطلب: 95779 تعداد بازدید: ۱۰۷

امام جمعه شهرستان نمین از اردبیل:

مقابله با جنگ نرم تکلیفی برای بانوان طلبه است

پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۸:۱۴
امام جمعه شهرستان نمین با اشاره به برنامه‌ریزی متفاوت دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی گفت: مقابله با جنگ نرم تکلیفی برای بانوان طلبه است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین صفر یوسف‌زاده در دیدار با طلاب مدرسه علمیه فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، به نقش حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) بعد از واقعه عاشورا اشاره و بیان داشت: جایگاه و نقش این بانوی بزرگوار در زنده ماندن واقعه عاشورا بسیار ویژه بوده و خواهران طلبه بایستی از ایشان و مادر بزرگوارشان در دفاع از ولایت الگو بگیرند.

وی در ادامه افزود: در عصر امروزی، دشمن جنگ نرم را برای ضربه زدن به اسلام انتخاب کرده که همان جنگ حسینیان با یزیدیان است بنابراین خواهران طلبه بایستی مقابله با این این حربه را تکلیفی برای خود دانسته و لحظه‌ای از نقشه دشمن غافل نشوند.

امام جمعه شهرستان نمین با اشاره به نقش مهم زن در خانواده اظهار داشت:  یک زن می‌تواند علاوه بر همسرداری و فرزندداری، مبلّغ دین شده و به تبلیغ معارف دینی بپردازد بنابراین بانوان طلبه بایستی قدر حوزه علمیه را که منبع فیض و معنویت است بدانند و در عرصه‌های مختلف جامعه در خدمت اسلام و مسلمین باشند.

نماینده موسس مدرسه علمیه خواهران نمین در پایان طلاب را به فراگیری علوم دینی با جدیت کامل سفارش و گفت: لحظه‌ها را بدون علم جلو نبریم و با الویت‌بندی شب و روز در دست یافتن به این گوهر بی‌همتا تلاش کنیم.