کد مطلب: 95682 تعداد بازدید: ۹۸

امام جمعه شهرستان پارس‌آباد از اردبیل:

حفظ انقلاب برای بانوان طلبه یک تکلیف است

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸:۱۷
امام جمعه شهرستان پارس آباد به تشریح خصوصیات و وظایف طلبه انقلابی پرداخت و گفت: حفظ انقلاب برای بانوان طلبه یک تکلیف است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین علی‌اکبر باقری بنابی در مراسم آغاز سال‌تحصیلی جدید مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد، به تشریح وظیفه طلبه انقلابی پرداخت و اظهار داشت: بطن حوزه‌های علمیه را جوانان پرشور و طلاب انقلابی تشکیل داده‌‌اند، بنابراین حفظ انقلاب برای بانوان طلبه به عنوان یک تکلیف بوده و به طور قطع سکوت و بی‌تفاوتی طلاب نسبت به آن ضربه مهلکی به نظام اسلامی وارد خواهد کرد.

وی مسئولیت‌های اساتید و فرهیختگان حوزه را در مقابل نیازهای جامعه برشمرد و افزود: اساتید و طلاب بایستی به طریق اولی فعالیت خودشان را با نیازهای جامعه تطبیق دهند و با علم و درایت کافی و وافی افراد جامعه را به راه صحیح هدایت کنند.

امام جمعه پارس‌آباد در ادامه بیان داشت: عالمان اخلاق، قله‌های تهذیب حوزه‌های علمیه هستند. حرف‌های این عالمان به عنوان شفابخش‌ترین دارو، می‌تواند دل را آرام نموده و به انسان‌ها آرامش بدهد چرا که بر اساس آموزه‌های قرآنی تزکیه مقدم بر تعلیم و تعلم است.

باقری بنابی روشها، تجربه‌ها و اندوخته‌های علمی حوزویان را میراث گرانبهایی برای حوزه‌های علمیه دانست و اضافه کرد: شهرستان پارس‌آباد این افتخار را دارد که در طول 16 سال قدمت حوزه علمیه خواهران این شهر، از میراث فنی و نیروهای مبتکر خلاق و علمی بهره برده و طلاب فرهیخته‌ای را تحویل جامعه بدهد.