کد مطلب: 95588 تعداد بازدید: ۱۰۲

مؤسس مدرسه علمیه ولی عصر"عج" شهرستان گرمی از اردبیل:

بانوان طلبه محور فرهنگی جامعه باشند

شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۵:۳۸
مؤسس مدرسه علمیه ولی عصر(عج) شهرستان گرمی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و نفوذ آن در بین خانواده‌ها، گفت: امروزه جامعه بیش از پیش نیازمند بهره‌گیری از وجود طلاب خواهر است و باید بانوان طلبه محور فرهنگی جامعه باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین یدالله صفری، در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه ولی عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه)، وجود حوزه علمیه خواهران را برای این شهرستان برکت بزرگی دانست و افزود: گستردگی فضای مجازی و نفوذ آن در بین خانواده‌ها باعث شده تا جامعه اسلامی بیش از پیش نیازمند بهره‌گیری از وجود طلاب ‌باشد چرا که خواهران طلبه از محورهای فرهنگی - تربیتی شهر محسوب می‌شوند.

وی با توجه به هم مرز بودن شهرستان گرمی با کشور آذربایجان، وجود حوزه های علمیه خواهران را به عنوان یک سپر فرهنگی در برابر رسانه‌های بیگانه و تهاجم فرهنگی دانست.

امام جمعه گرمی با اشاره به برنامه تبلیغی گسترده و منظم دانش آموختگان حوزه علمیه خواهران شهرستان، تصریح کرد: طلاب در کنار آموزش، به کارهای تبلیغی اهتمام ویژه دارند به طوری که بعد از فارغ‌التحصیلی نیز به صورت جدی مشغول به امر تبلیغ می‌شوند که امر این بسیار ستودنی است.

صفری قدمت مدرسه علمیه خواهران گرمی را بیش از ۲۰ سال بیان کرد و افزود: هرچند این شهرستان یک منطقه مرزی و محروم بوده و تحصیل و زندگی طلاب با سختی‌هایی همراه است، اما این شرایط هیچ وقت مانع یادگیری علوم دینی توسط طلاب تلاشگر این واحد آموزشی نشده است.

موسس مدرسه علمیه خواهران گرمی اظهار داشت: دانش آموختگان این واحد علمی - تربیتی در سطح شهرستان مشغول به کار فرهنگی در قالب گروه‌های مجازی و چهره‌به‌چهره هستند که شاهد تأثیرات عمیق‌ و مطلوب فعالیت‌های آنها هستیم.