کد مطلب: 95587 تعداد بازدید: ۹۴

موسس مدرسه علميه فاطمیه "س" مشگین شهر از اردبیل :

علم حوزوی اشرف علوم و اساس دستیابی به حقانیت است

شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۸:۲۱
موسس مدرسه علميه فاطمیه(س) مشگین شهر علم آموزی را مبنای دین اسلام بيان کرد و گفت: علم حوزوی اشرف علوم و اساس دستیابی به حقانیت است.

به گزارش خبرگزاري كوثر از اردبيل، حجت الاسلام والمسلمين رضا باوقار در مراسم آغاز سالتحصیلی جدید مدرسه علميه فاطمیه(سلام‌الله‌عليها) مشگین‌شهر که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، گفت: در اسلام فراگیری علم نافع مورد تاکید بوده و علم دین قابلیت قیاس با سایر علوم را ندارد چرا که علم حوزوی بعنوان اشرف علوم اساس دستیابی به حکمت و حقانیت است.

وی علوم دینی را بستر رشد معنوی انسان دانست و افزود: کسب علم دین مقدمه برای فهم معارف قرآن و اهل بیت(ع) و در نهایت معرفت الهی می‌باشد.

باوقار تصریح کرد: برای دستیابی به علوم دینی باید آدابی از جمله داشتن خلوص نیت و انگیزه الهی، داشتن طهارت عملی و معنوی و همچنین اختصاص زمان به معرفت نفس و خودشناسی را مراعات کرد.

امام جمعه مشگین‌شهر در ادامه به تبیین نقش زنان در نهضت عاشورا پرداخت و اظهار داشت: پیام رسانی خون شهدا، افشاگری ظلم حکومت زمان در حق آل‌الله، امدادگری، روحیه بخشی و از همه مهم‌تر مدیریت شرایط بحران از مهم‌ترین شاخصه‌های بانوان عاشورایی است.

وی در این راستا افزود: در طول تاریخ همیشه بانوان غیوری هستند که رسالت حضرت زینب کبری(سلام‌الله‌علیها)  را بر دوش کشیده‌اند و در عصر حاضر این رسالت بر عهده بانوان طلبه می‌باشد.