کد مطلب: 94984 تعداد بازدید: ۳۲۳

استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج"ع" پارس آباد از استان اردبیل:

ایجاد زمینه ظهور منتقم آل طه ویژگی عزادار سید‌الشهداء(ع) است

چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۶:۵۲
استاد مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(ع) شهرستان پارس‌آباد خودسازی را نوعی انتقام عملی از دشمنان امام حسین(علیه السلام) دانست و گفت: ایجاد زمینه ظهور منتقم آل طه ویژگی عزادار سید‌الشهداء(ع) است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم نازیلا انصاری در مراسم عزاداری ابا‌عبد‌الله‌الحسین(علیه‌السلام) که در مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی امام حسین(علیه‌السلام) گفت: این امام همام چراغ هدایتی است که مسیر هدایت به صراط مستقیم را روشن کرده است، بنابراین هر کس در هر زمان و مکانی توفیق هدایت به صراط مستقیم را بیابد مدیون امام حسین(علیه‌السلام) خواهد بود.

استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه‌السلام) افزود: صراط مستقیم همان صراط اسلام، صراط انسانیت و غیر گمراهان است که در راه و سلوک آنها نه شرکی وجود دارد و نه ظلمی، این همان حق توحید است که می‌توان مصداق این راه را حضرت سید الشهداء(علیه‌السلام) معرفی کرد.

وی در ادامه مقام و منزلت حضرت عباس(علیه السلام) را مورد بررسی قرار داد و بیان داشت: امیر‌المومنین(علیه السلام) فرزندانش را به خوبی تربیت کرد به طوری که آنها با ادب‌ترین و شجاع‌ترین افراد جامعه خود بودند، که حضرت عباس(علیه السلام) تربیت شده آن مکتب بود و درس ادب، دلاوری و مردانگی در همه زندگیش نمایان است.

انصاری تصریح کرد: خودسازی نوعی انتقام عملی از دشمنان امام حسین(علیه السلام) است، کسی موفق‌تر و به مقام منتظر نزدیکتر است که در راه خود‌سازی تلاش و کوشش نماید تا از این طریق زمینه برای ظهور منتقم اصلی مهیاتر شود.