کد مطلب: 94969 تعداد بازدید: ۸۶

استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج "ع" پارس آباد از استان اردبیل:

بیماری کرونا نباید سبب کم‌رنگ شدن عزای سید‌الشهداء(ع) شود

سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳:۲۱
استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) پارس‌آباد با اشاره به وضعیت بحرانی کشور ناشی از بیماری فراگیر، گفت: بیماری کرونا نباید سبب کم‌رنگ شدن عزای سید‌الشهداء(ع) شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم اطلس وهابزاده در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع)، به تبیین ارزش و مقام والای سید‌الشهداء(علیه‌السلام) پرداخت و گفت: مقام والای این امام همام در درگاه الهی، محبان این حضرت را نیز به سعادت می‌رساند به‌طوری‌که گریه بر ایشان نوعی عبادت بوده و ابزار رهایی از گناهان است.

وی افزود: شیعیان با گریه در عزای سید‌الشهداء و سایر ائمه معصومین(علیهم‌السلام) علاوه بر تبعیت از سیره این بزرگواران، زمینه تزکیه روح و تعالی معنوی خود را فراهم می‌کنند.

استاد مدرسه علمیه ثامن الحجج(علیه‌السلام) ایثار امام حسین(علیه‌السلام) را شاهکار خلقت دانست و بیان داشت: این امام مظلوم با ایستادگی و شهادت، به معاهده و پیمان خود با خدا خالصانه عمل نمود که این مسئله یگانگی و عظمت کار امام را نمایان می‌کند.

وهابزاده تصریح کرد: وضعیت فعلی کرونایی نوعی امتحان الهی است و شرایط سختی را به وجود آورده است اما نباید از روضه های ابا‌عبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) و لو در کنار خانواده غفلت کرد.