کد مطلب: 94955 تعداد بازدید: ۱۵۸

معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء"س"خلخال از استان اردبیل:

عاشورا پایدارترین جنبش سیاسی در جهت احیای دین است

سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶:۴۷
معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال شناخت جایگاه نهضت سیدالشهدا(علیه‌السلام) را امری ضروری دانست و گفت: واقعه عاشورا پایدارترین جنبش سیاسی در جهت احیای دین است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم کبری نباتی در مراسم سوگواری ابا‌عبد‌الله‌الحسین‌(علیه السلام) که در این واحد علمی - تربیتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت، بر ضرورت شناخت جایگاه نهضت حضرت سیدالشهداء(علیه‌السلام) تاکید کرد و گفت: واقعه عاشورا را می‌توان پایدارترین و اثرگذارترین جنبش سیاسی در جهت زدودن انحرافات دینی و سیاسی، احیای دین و حقانیت حکومت اسلامی تلقی نمود که دشمنان در طول تاریخ همواره با طرح شبهات و موانعی سعی در کم‌رنگ شدن این نهضت عظیم داشتند.

وی در همین راستا افزود: شایسته است با برگزاری هر چه باشکوه مجالس عزاداری سید‌الشهداء(علیه‌السلام) به تبیین اهداف و مقاصد این امام مظلوم در واقعه عاشورا پرداخته شود.

معاون آموزش مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اظهار داشت: بررسی رفتار و سیره ائمه معصومین(علیهم السلام) در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به طور حتم می‌تواند راه و رسم زندگی شرافتمندانه و الهی را پیش پای بشر گذارده که بی‌شک سید‌الشهداء(علیه‌السلام) در این زمینه اسوه کامل انسانیت است.

استاد مدرسه علمیه الزهراء‌(سلام‌الله‌علیها) در ادامه به عوامل جاودانگی و پایداری نهضت عاشورا اشاره و بیان داشت: عقیده به توحید و خداباوری، آزادگی و عزّت و تکلیف محوری از جمله عوامل مهم و اصلی پایداری و جاودانگی نهضت عاشورا می‌باشد. 

نباتی افزود: لازمه همبستگی اجتماعی داشتن صبر و سعه صدر در سختی‌ها و بلاها و مصیبت‌هاست که ابا‌عبدلله‌الحسین(علیه‌السلام) در مقاطع مختلف مردم را به صبر اجتماعی دعوت می‌کردند.