کد مطلب: 94888 تعداد بازدید: ۱۲۷

مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج"ع" پارس آباد از استان اردبیل:

عزاداری با وجود محدودیت‌های کنونی خاری بر چشم دشمنان است

یکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۴:۵۵
مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس‌آباد با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی فعالان فرهنگی در زمینه برگزاری عزاداری سید الشهداء(علیه السلام) افزود: یقیناً شعور حسینی و عاشورایی به همراه تلاش برای برگزاری مجالس عزاداری، خاری بر چشم دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم زینب دیندار در مراسم عزای امام حسین(علیه السلام) که در مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اهتمام به برگزاری مجالس سوگواری این امام همام را امری ضروری دانست و گفت: بدون شک اقامه عزای سیّد و سالار شهيدان چه در فضای حقیقی و مجازی، آثار و برکات بزرگی از منظر اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی داشته و از حیث خود‌سازی و رشد و تعالی فردی نیز حائز اهمیت می‌باشد.

وی اهتمام جهادی فعالان فرهنگی و سیاست‌گذاران اجتماعی در برگزاری مجالس عزاداری سید الشهداء(علیه‌السلام) را قابل تحسین توصیف کرد و افزود: به طور قطع شعور حسینی و عاشورایی همراه با تلاش برای برگزاری مجالس عزاداری سالار شهیدان خاری بر چشم دشمنان اسلام بوده و هست، چرا که این مساله سبب آشنایی مردم با فرهنگ ناب اسلامی و معارف اهل بیت(ع) شده و دشمنان با مشاهده چنین بصیرت عمیقی، نمی‌توانند به اهداف شوم خود دست یابند.

مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) در ادامه به اقسام محبان اهل بیت(علیهم‌السلام) اشاره و بیان داشت: شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) در ظاهر و باطن پیرو آنان بوده و از انجام هیچ کاری برای آنان دریغ نمی‌ورزند و در زیر بیرق اهل بیت(علیهم‌السلام) پشتیبان آنها هستند.

دیندار به بیان اهداف عزاداری سید الشهداء(ع) پرداخت و تاکید کرد: حفظ، احیاء و ترویج معارف دینی، بایستی به عنوان یکی از اهداف اصلی عزاداری مورد توجه مومنین قرار بگیرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: شیعیان با حضور در مراسمات ایام محرم و با کسب معنویت و تزکیه نفس خود را در برابر هوای نفس و وسوسه‌های شیطانی بیمه می‌کنند که این خود نوعی مهندسی خداوند متعال می‌باشد.