کد مطلب: 94860 تعداد بازدید: ۱۱۱

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال:

بانوان طلبه در ترویج عزاداری محرم امسال پیشگام باشند

یکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۳:۴۷
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال با اشاره به تقارن محرم امسال با بیماری کرونا گفت: بانوان طلبه بایستی در ترویج عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگام باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم حبیبه شاهنده در مراسم مجازی استقبال از ماه محرم، به تبیین اهمیت عزاداری در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین(علیه‌السلام) پرداخت و گفت: قرآن کریم همواره بر زنده نگه‌داشتن فضیلت‌ها و صفات والای انسان‌های برجسته و اولیای دین در آیات گوناگون تاکیده کرده است.

وی افزود: درخشش فداکاری و شهادت در واقعه عاشورا نه تنها در تاریخ اسلام بلکه در تاریخ بشریت به الگویی جاودانه تبدیل گشته که یکی از برجسته‌ترین پیامدهای نهضت عاشورا، ایثارگری‌های بشریت بخصوص شهدا در میدان‌های حق علیه باطل بوده است.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) فلسفه عزاداری بر مصیبت سیدالشهداء(علیه‌السلام) را مورد بررسی قرار داد و بیان داشت: بدون شک عزاداری امام حسین(علیه‌السلام) از فلسفه قیام حسینی جدا نیست و چون هدف ایشان از قیام عاشورا احیای اسلام و دفاع از قرآن و امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد، بنابراین برپایی مجالس سوگواری باید در راستای احیای اهداف این امام همام و برای ترویج اسلام و حقانیت ائمه معصومین(علیهم‌السلام) باشد.

شاهنده تصریح کرد: در محرم امسال که با شرایط سخت بیماری کرونا مواجه هستیم باید با برپایی مجالس سوگواری در محیط باز و تبدیل منازل خود به حسینیه در جهت زنده نگه داشتن ارزش ها و شعائر دینی گام برداریم و طلاب باید در این کار عظیم پیشگام باشند.  

استاد حوزه علمیه خواهران با تاکید بر برگزاری مجالس عزاداری خانگی اظهار داشت: انتقال ارزش های دینی به کودکان و فرزندان، افزایش طول عمر و افزایش رزق و روزی، گشایش امور و درخشش اهل خانه در آسمان ها از جمله برکاتی است که در روایات و سخنان علما به آن اشاره شده است.