کد مطلب: 94688 تعداد بازدید: ۹۸

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین شهر از استان اردبیل:

ثمربخشی حوزه‌های علمیه خواهران در گرو نخبه‌گزینی است

یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۱:۱۲
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر با اشاره به اهداف تأثیرگذار و متعالی حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: ثمربخشی حوزه‌های علمیه خواهران در گرو نخبه‌گزینی و نخبه‌پروری می‌باشد.

مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر از مدارسی است که امسال شاهد رشد پذیرش در این واحد علمی تربیتی بودیم.

خانم فاطمه نعمتی در این زمینه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کوثر از اردبیل، به تبیین اهمیت کیفی پذیرش اشاره کرد و گفت: تلاش برای جذب حداکثری افراد مستعد در ثبت‌نام اولیه به منظور نخبه‌گزینی و نخبه‌پروری، نقش مؤثری در کیفیت خروجی و عملکرد بهتر حوزه‌های علمیه بانوان خواهد داشت.

وی افزود: عدم دقت در بخش پذیرش و گزینش، موجب هدر رفتن سرمایه‌های حوزه‌های علمیه خواهد شد چرا که بازدهی فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی نیز ارتباط تنگاتنگی با بخش پذیرش دارد.

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) با اشاره به فعالیت‌های موفق این واحد علمی تربیتی و افزایش ۳۰ درصدی پذیرش گفت: این مدرسه از تمامی ظرفیت‌های تبلیغی شهرستان و نیروی انسانی خود در جذب حداکثری افراد مستعد استفاده کرده که تبلیغ چهره‌به‌چهره و مستمر در طول سال تحصیلی یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش تعداد داوطلبان بود.

 نعمتی بیان داشت: با توجه به ظرفیت پذیرش امسال مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها)، این واحد علمی - تربیتی برای سال تحصیلی جدید آمادگی برگزاری دو کلاس استاندارد را دارد اما با محدود کردن دایره انتخاب و اهمیت بخشیدن به نخبه‌گزینی، یک کلاس درسی از متقاضیان پذیرش خواهد کرد.

مدرّس حوزه علمیه خواهران در ادامه از حمایت‌های دلسوزانه حجت‌الاسلام والمسلمین رضا باوقار مؤسس این واحد علمی - تربیتی، اساتید، دانش آموختگان، طلاب و کادر صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.