کد مطلب: 94188 تعداد بازدید: ۳۷۴

مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر"عج" شهرستان گرمی از استان اردبیل:

تعلیم اصول تربیتی به مادران نهال خانواده را تنومند می‌کند

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۱:۰۹
مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی مادران را از ارکان اصلی تربیت در جامعه عنوان کرد و گفت: تعلیم اصول تربیتی به مادران نهال خانواده را تنومند می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم رباب شهبازی در نشست تخصصی با رابطین فرهنگی شهرستان گرمی که در بسیج خواهران این شهر برگزار شد، با اشاره به اهمیت علم در زندگی انسان گفت: آموختن سرمایه‌ای بی‌مقصد است که تا پایان زندگی و حتی بعد از آن با آدمی همراه است.

وي مادران را از پایه‌های اصلی تربیت در جامعه دانست و افزود: بانوان خانه‌دار فرصت بیشتری برای آموزش و یادگیری دارند و لذا سرمایه‌گذاری مادی و اخلاقی در زمینه آگاهی‌بخشی و آموزش اصول تربیتی به مادران، به طور قطع تأثیر فزاینده‌ای در دانش‌افزایی آنها و همچنین تربیت فرزندان داشته و نهال خانواده را روز به روز محکم و تنومند می‌کند.

مدیر مدرسه علمیه ولی‌عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و کم‌رنگ شدن تبلیغ چهره‌به‌چهره در مساجد و پایگاه‌ها، مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزاری کلاس‌های معارف و خانواده برای مادران را تحت عنوان «طرح کوثر» در دستور کار قرار داد تا در صورت مساعد بودن شرایط شهرستان، مدارس با برنامه‌ریزی دقیق و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تربیت بهتر فرزندان یاری‌گر مادران باشند.

شهبازی بیان داشت: واحد علمی تربیتی ولی‌عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) اقدام به ثبت نام از بانوان سنین 18 تا 60  سال در سطح شهرستان نموده تا با اجرای برنامه‌های فرهنگی در قالب کلاس‌های آموزشی به رشد و آگاهی مادران در بُعد تربیتی بیفزاید.

مدرس حوزه علمیه خواهران یادآور شد: در این راستا برنامه‌های تحکیم بنیان خانواده طی 16 جلسه 3 ساعته در موضوعات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، ارائه راهکارهای تقویت بنیان خانواده، آموزش روخوانی، روان‌خوانی و تفسیر، آموزش نماز و اصلاح قرائت آن، بیان احکام بانوان، پرسش و پاسخ دینی و... پیش بینی شده است.

این مقام مسؤول ابراز خرسندی کرد: خوشبختانه در مناسبت‌های ملی و مذهبی، مدرسه علمیه ولی‌عصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) برای بانوان شهرستان مرجعیت داشته و به همین دلیل شاهد حضور گسترده آنها در برنامه‌های مدرسه علمیه و جلسات مبلغین در مساجد و پایگاه‌ها هستیم.