کد مطلب: 93961 تعداد بازدید: ۳۳۴

مدیر مدرسه علمیه الزهراء"س" شهرستان خلخال:

سبک‌شمردن حجاب ناهنجاری‌‌های دینی و اجتماعی را در پی دارد

پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۵:۲۹
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال به تشریح آفت‌های بدحجابی در جامعه پرداخت و گفت: سبک‌شمردن حجاب، ناهنجاری‌های دینی و اجتماعی را در پی دارد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم حبیبه شاهنده در جمع بانوان نخبه خلخال، با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی مسئله عفاف و حجاب در جامعه، بیان داشت: تقویت استقلال فکری و دوری از خودباختگی و ارائه الگوی سالم به جای تبلیغات کاذب و دروغین بخصوص برای نسل جوان ضروری است.

وی افزود: طبق آیات و روایات اسلامی، زنان عفیفه و پاکدامن همواره مشمول رحمت و غفران الهی بوده و رعایت عفاف و پوشش اسلامی به خوشبختی و سعادت آنها منجر می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) علت گرایش جوانان به بدحجابی را مورد بررسی قرار داد و افزود: عدم آگاهی از عواقب بدحجابی، کمبود محبت و عاطفه در محیط خانواده، تغییر نگرش به ارزشها و تبلیغ فرهنگ غربی از طریق فضای رسانه‌ای از عوامل و زمینه‌های گرایش بانوان به بدحجابی است.

شاهنده اضافه کرد: امروزه بعضی از والدین با الگوگیری از فرهنگ غرب، پوشش و عفاف اسلامی را برای فرزندان خود مهم ندانسته و در واقع آنها را به حال خود رها نموده‌اند که این خطا و اشتباه بزرگ آسیب‌های جبران ناپذیری برای نسل حاضر در پی خواهد داشت.