کد مطلب: 93958 تعداد بازدید: ۱۱۹

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء "س" شهرستان خلخال :

بی‌اعتنایی به حجاب به شکل‌گیری الگوی‌های مخرب می‌انجامد

پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۲:۳۲
معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) شهرستان خلخال با اشاره به ضرورت حفظ عفت بانوان در جامعه، اظهار داشت: بی‌اعتنایی به حجاب به شکل‌گیری الگوی‌های مخرب می‌انجامد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم فاطمه سعیدی‌فر در نشست تخصصی عفاف و حجاب شهرستان خلخال، گفت: تبیین دستورات اسلام در مسئله عفاف و حجاب زمینه‌ساز امنیت و آرامش روحی در جامعه بوده و سعادت بشری را فراهم می‌سازد و سبک شمردن حجاب باعث گسترش فساد و فحشا شده و چهره‌‌ای از زن به ‌عنوان الگوی مخرب در جامعه ترسیم می‌کند.

وی افزود: آیات الهی در زمینه لزوم رعایت پوشش اسلامی و حفظ عفت بسیار صریح و  شفاف بوده و طبق منطق قرآن بی‌بندو‌باری و بدحجابی زنان نه تنها تمدن و نشانه ترقی و رشد نیست بلکه نوعی واپس‌گرایی و جاهلیت مدرن است.

معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(س) مراقبت در گفتار و رفتار را از جلوه‌های عفت در قرآن کریم توصیف و بیان کرد: بانوان و دختران باید از رفتار و گفتار غیر‌ عفیفانه در فعالیتهایشان بخصوص محیط تحصیل و کار بپرهیزند تا زمینه‌ساز پیدایش آلودگی‌ها و ناپاکی‌های روحی و جسمی نباشند.

سعیدی‌فر اضافه کرد: زنان که در اسلام از آنها به عنوان پرورش دهنده انسان‌های آزاده و باغیرت یاد می‌شود متاسفانه امروزه در جوامع غربی به ابزاری برای توسعه اقتصادی، تامین منافع شهوانی، تبلیغ تجمل‌گرایی و توسعه فساد و فحشا بدل شده‌اند.

استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) تصریح کرد: رعایت حجاب و پوشش اسلامی بانوان می‌تواند راهی برای شناساندن الگویی مناسب از شخصیت زن مسلمان باشد.