کد مطلب: 93920 تعداد بازدید: ۵۰۰

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

طلاب خواهر از بانوان جوان در برابر جریان‌های انحرافی صیانت کنند

چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵:۰۸
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل مراقبت از قشر جوان را راهبرد کلان برای حوزه‌های علمیه دانست و گفت: طلاب خواهر موظف به صیانت از بانوان جوان در برابر جریان‌های انحرافی هستند

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین مهدی قربانی در جلسه با کادر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) اردبیل، با اشاره به روایات اهل بیت(علیه السلام)، انتقال معارف اسلامی و دینی به مردم بخصوص قشر جوان جامعه را از وظایف اساسی حوزه‌های علمیه در تاریخ تشیع دانست و گفت: مدارس علوم دینی از جمله ارکان اساسی در تبلیغ معارف الهی به شمار می‌روند.

وی واژه جوان را یکی از پرکاربردترین واژگان در بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد و افزود: تأکید مکرر رهبر معظم انقلاب بر این مسئله، به دلیل تأثیر بی‌بدیل جوانان در رشد و تعالی کشور است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل در این راستا اظهار داشت: انتصاباتی که در سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری اتفاق افتاده، نشان می‌دهد که ایشان در عمل نیز اتکای به جوانان مومن انقلابی در عرصه مدیریتی را یکی از اصلی‌ترین راههای برون رفت از مشکلات موجود در جامعه می‌داند. البته انسان در دوران جوانی مستعد به پذیرش یکسری افکار و اندیشه‌های نو بوده و به همین دلیل دشمنان به تأثیرگذاری بر روی جوانان امید بسته‌اند تا از این طریق چالش‌هایی برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند.

پژوهشگر حوزوی توجه به قشر جوان را یکی از راهبرد کلان برای حوزه‌های علمیه دانست و اضافه کرد: بایستی در زمینه انتقال معارف اسلامی به جوانان همت ویژه و برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم تا در این زمینه قدم مؤثری برداشته و در نهایت جوانان جامعه را از انحرافات فکری، سیاسی و اجتماعی صیانت کنیم.

قربانی انفکاک میان ایمان و عمل را اندیشه رایج میان اندیشمندان غربی بیان و تصریح کرد: متفکران غربی سعادت اخروی انسان را تنها در گرو ایمان دانسته و عمل را بی‌تأثیر در سعادت انسان می‌دانند؛ به همین دلیل عمده اندیشمندان غربی مناسک ستیزند.

وی ابراز امیدواری کرد: حوزه‌های علمیه در تبلیغ معارف اسلامی و در فعالیت‌های اجتماعی - سیاسی خودشان، به قشر جوان جامعه توجه ویژه داشته باشند تا به یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر جامه عمل بپوشانند.