کد مطلب: 93892 تعداد بازدید: ۲۵۱

مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج"ع" پارس آباد:

برچیده‌شدن حجاب از جوامع اسلامی ضربه به اقتدار ملی است

سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱:۱۱
مدیر مدرسه علمیه ثامن‌الحجج(علیه‌السلام) پارس آباد با اشاره به اهداف دشمن در رابطه با مسئله عفاف و حجاب، اظهار داشت: برچیده‌شدن حجاب از جوامع اسلامی ضربه به اقتدار ملی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم زینب دیندار در نشست نهضت روشنگری به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در سالن ورزشی بسیج خواهران پارس‌آباد، نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب را در جامعه اسلامی ضروری دانست و گفت: عملیاتی‌سازی این فرهنگ اسلامی مستلزم برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است که بایستی شناخت کافی از مفهوم این سه اصل در زمینه علمی و فرهنگی صورت گرفته و جایگاه هر یک مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی افزود: سیاست‌گذاران اجتماعی و فعالان فرهنگی باید برای نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب که از احکام اسلامی و ضروریات دین است، برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشند که در این میان سازمانها و نهاد‌های فرهنگی در ترویج این حقیقت ناب نقش بسزایی دارند.

مدیر مدرسه علمیه ثامن الحجج(ع) متانت در گفتار و رفتار را از جمله شرایط حضور زن در اجتماع دانست و بیان کرد: از منظر دین مبین اسلام، برای سلامت جامعه و جلوگیری از ایجاد زمینه‌های فساد، زنان مومنه باید هنگام حضور در جامعه از اوامر الهی پیروی کرده و در گفتار و رفتارهای خود متعادل باشند.

استاد حوزه علمیه خواهران اضافه کرد: هدف اصلی دشمن در رابطه با مسئله عفاف و حجاب از بین بردن عوامل اقتدار ملی است. کشور‌های غربی قصد دارند با از بین بردن ایمان و غیرت، عفت و حجاب از جوامع اسلامی رخت ببندد.

دیندار تصریح کرد: عفت و پاکدامنی برازنده‌ترین و ارزشمند‌ترین زینت زنان است، چنانکه حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) در حادثه کربلا با وجود سختی‌های طاقت‌فرسا از عفت و حجاب خود چون گوهر گرانبها مراقبت نمود.