کد مطلب: 93886 تعداد بازدید: ۱۷۵

موسس مدرسه علمیه ولیعصر"عج" شهرستان گرمی:

تبیین فلسفه حجاب به گسترش آن در جامعه می‌انجامد

سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۴:۲۴
مؤسس مدرسه علمیه خواهران ولیعصر(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) شهرستان گرمی با بیان اینکه فلسفه حجاب برای جوانان به خوبی بیان نشده است، گفت: تبیین فلسفه حجاب به گسترش آن در جامعه می‌انجامد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین یدالله صفری در همایش عفاف و حجاب شهرستان گرمی، حجاب را حق‌الله معرفی کرد و اظهار داشت: جامعه انسانی، بخصوص زنان، امانتدار این حق‌الله بوده و آیات قرآنی نیز بر این امانت زن بسیار تأکید دارند.

وی در پاسخ به شبهه غربی‌ها که اسلام را دین انسان‌های ضعیف و حجاب را بی‌اهمیت می‌دانند، گفت: این ادعای غربی‌ها مغالطه‌ای بیش نبوده، چرا که آثار فردی و اجتماعی حجاب، آنان را به صرف هزینه‌های هنگفتی جهت خنثی نمودن این آثار وادار نموده است. افزون بر این، در جامعه فاقد حجاب اسلامی، ارزش‌هایی همچون غیرت و نهادهایی مانند خانواده جایگاه واقعی خود را از دست داده و زنان به ابزاری برای هوس بازی مردان بدل می‌شوند.

صفری به بیان ضرورت حجاب پرداخت و گفت: فلسفه حجاب و نقش آن برای جوانان بخوبی تبیین نشده است اگر آثار فردی و اجتماعی این فرمان الهی برای نسل جوان به درستی تبیین گردد به طور قطع گسترش و اثرگذاری آن در جامعه نمایان خواهد شد.

امام جمعه گرمی اعتقاد راسخ به حجاب را لازم دانست و تأکید کرد: لزوم اعتقاد راسخ به مسئله حجاب به خاطر تحمیل محیط، افکار جامعه یا خانواده نیست بلکه این اعتقاد و انتخاب باید به منظور جلب رضایت خداوند و صیانت جامعه از پیامدهای منفی بی‌حجابی باشد.

سخنران همایش، انسان سالم را تربیت یافته زن سالم بیان کرد و یادآور شد: سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی، مدیون حجاب است چرا که در دامن یک زن پاک تربیت شده و قطعاً زن بی عفت و بی تفاوت به ارزش های اسلامی توانایی تربیت چنین قهرمانانی را نخواهد داشت.