کد مطلب: 93760 تعداد بازدید: ۲۹۰

مدیر مدرسه علمیه الزهراء"س" خلخال:

حجاب اسلامی لازمه صیانت از کرامت زن در جامعه است

یکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸:۳۵
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال به ارزش حجاب در فرهنگ دینی اشاره کرد و گفت: حجاب اسلامی لازمه صیانت از کرامت زن در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم حبیبه شاهنده در نشست سبک زندگی فاطمی به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، گفت: حضور بانوان در جامعه باید به گونه‌ای باشد که از هر‌گونه عامل تحریک و مخل آرامش روحی و روانی و بطور کلی نافرمانی خداوند، پاک و دور باشد.

وی افزود: اسلام به عنوان کامل‌ترین شریعت، سیره و سبک زندگی حضرت فاطمه(سلام الله علیها) را الگوی کامل دختران و زنان در حفظ حیا و عفت معرفی می‌کند که توجه بانوان در زندگی و فعالیت‌های خود به این سرچشمه معنوی ضروری است.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال عفت و پاکدامنی را عامل بازدارنده از آلودگی‌ و ناپاکی توصیف کرد و اظهار داشت: بوسیله عفت، اعمال انسان پاکیزه و مطهر شده و نهایتاً زمینه رشد انسان‌ها، بخصوص رشد معنوی و سعادت دنیوی و اخروی را فراهم می‌کند.

استاد حوزه علمیه خواهران در ادامه به ارزش حجاب در فرهنگ دینی اشاره کرد و بیان داشت: در فرهنگ و تعالیم دین اسلام، از حجاب به عنوان ارزش و عامل کرامت زن یاد شده است به گونه‌ای که لازمه صیانت از کرامت زن در جامعه، حجاب اسلامی است.

شاهنده تصریح کرد: رعایت حجاب اسلامی و پوشش مناسب زنان و دختران، به طهارت و پاکی مردان کمک کرده و سبب بهره‌مندی بانوان از آمرزش الهی می‌شود.