کد مطلب: 93662 تعداد بازدید: ۵۴۸

معاون فرهنگی تبلیغی مرکز تخصصی رسول اکرم"ص" اردبیل:

فراگیری سبک زندگی اسلامی لازمه ایفای نقش تربیتی بانوان است

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹:۳۳
معاون فرهنگی تبلیغی مرکز تخصصی رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) اردبیل آشنایی بانوان با سبک زندگی اسلامی را لازمه ایفای نقش تربیتی آنها دانست و گفت: حوزه علمیه خواهران، مکانی مناسب برای فراگیری سبک زندگی اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم پروین کریمی در جمع بانوان شهرستان اردبیل، با اشاره به اهمیت بحث تربیت، بیان داشت: خداوند در هنگام آفرینش بیشترین صفات جمالی خود را به زن عطا کرد تا وی نقش تربیتی خود را به خوبی انجام دهد که از جمله این صفات رحیم بودن اوست.

وی افزود: نقش اساسی زنان تربیت روح بشریت است بنابراین باید با خودشناسی و خودسازی مقوله تربیت را که از وظایف مخصوص به خود در راستای رضای الهی است به خوبی انجام دهند.

معاون فرهنگی تبلیغی مرکز تخصصی رسول اکرم(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) خودسازی زنان را کلید موفقیت آنها در امر تربیت توصیف کرد و افزود: ایفای صحیح نقش تربیتی بانوان، در گرو آشنایی با سبک زندگی اسلامی است که حوزه علمیه خواهران مکانی مناسب برای فراگیری این مهم می‌باشد.

کریمی اضافه کرد: زن باید شیوه‌های صحیح محبت را آموخته و خانه را محلی برای عشق‌ورزی به فرزندان و همسر قرار دهد تا آنها از محبت در خانواده سیراب شده و در این زمینه با کمبود مواجه‌ نشوند چراکه این معضل بنیان نهاد مقدس خانواده را متزلزل می‌کند.

مبلّغ واحد آموزشی رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) از برگزاری کلاس‌های تابستانی حوزه علمیه خواهران در زمینه معارف و خانواده خبر داد و گفت: این کلاس‌ها تحت عنوان طرح کوثر، از مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

وی افزود: در این طرح، آموزش قرآن، مباحث خانواده و احکام ویژه بانوان تدریس خواهد شد و مخاطبین این طرح افرادی هستند که شرایط ورود به حوزه علمیه خواهران را به صورت رسمی ندارند.