کد مطلب: 93656 تعداد بازدید: ۲۲۶

حوزه علمیه خواهران در فعالیت‌های فرهنگی مرجع باشد

پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱:۰۲
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل به تقویت بیش از پیش فعالیت نهادهای فرهنگی تأکید کرد و افزود: حوزه علمیه خواهران، باید در انجام فعالیت‌های فرهنگی مرجعیت داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام‌ والمسلمین مهدی قربانی در دیدار با رئیس هیات امناء مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان نمین، به تشریح وضعیت پروژه‌های عمرانی مدارس علمیه خواهران استان پرداخت و گفت: پروژه‌های در حال ساخت استان در مراحل پایانی است که بعد از اتمام این پروژه‌ها، احداث ساختمان مدرسه علمیه خواهران نمین در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: زمین‌هایی که برای ساخت مدارس علمیه در نظر گرفته می‌شود بایستی متناسب با فضای آموزشی باشد تا هزینه سنگین ساخت، موجب ایجاد وقفه در اجرای پروژه نشود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با بیان اینکه برخی معتقدند وجود مدرسه علمیه خواهران در شهرهای کم‌جمعیت ضرورتی ندارد، بیان داشت: رویکرد ما نسبت به مدارس علمیه صرف آموزشی نیست بلکه حوزه‌های علمیه خواهران را به عنوان پایگاه فرهنگی برای شهر می‌دانیم.

قربانی ضمن اشاره به اذعان مسؤولین فرهنگی مبنی بر توانمندی حوزه‌های علمیه خواهران در مسائل فرهنگی مربوط به بانوان گفت: با مسؤولین استانی رایزنی شده، ظرفیت مساجد را در اختیار حوزه‌های علمیه قرار دهند تا با اجرای برنامه‌های معارفی و خانواده برای بانوان، در راستای حل معضلات اجتماعی محلات به جامعه اسلامی خدمت کنند.

وی اضافه کرد: دغدغه ما این است که حوزه علمیه خواهران در عرصه فعالیت‌های فرهنگی جامعه مرجعیت پیدا کند و مردم  آن را خانه امید خود بدانند.