کد مطلب: 93463 تعداد بازدید: ۱۳۶

مدیر مدرسه علمیه الزهراء"س" شهرستان خلخال:

پیروی از سیره ائمه(ع) لازمه مقابله با تهاجم فرهنگی است

شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵:۳۱
مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال به تبیین سبک زندگی ائمه معصومین(علیهم‌السلام) پرداخت و گفت: سیره ائمه(علیهم‌السلام) لازمه مقابله با تهاجم فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، خانم حبیبه شاهنده در مراسم گرامیداشت میلاد امام رضا(علیه‌السلام ) در مسجد امام خمینی(ره) خلخال، القاب متعدد این امام همام را بیانگر شخصیت والای انسانی ایشان دانست و گفت: بر اساس روایات وارده، امام رضا(علیه‌السلام) اسوه کامل علم و اخلاق هستند.

وی به ضرورت الگوگیری از سبک زندگی ائمه معصومین(علیهم‌السلام) تاکید کرد و افزود: در دنیای امروزی که با حملات و تهاجم فرهنگی غرب در فضای مجازی مواجه هستیم پیروی از سیره و سنت ائمه معصومین(علیهم‌السلام) برای مصون ماندن از خطرات فرهنگی بسیار ضروری است.

مدیر مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) به شخصیت اخلاقی امام رضا(علیه‌السلام) اشاره کرد و بیان داشت: کمک به نیازمندان، شب زنده‌داری، عیادت از بیماران و خوش رفتاری با اطرافیان از ویژگی‌های بارز ایشان در طول زندگانی بود.

شاهنده بیان داشت: زهد، عبادت، تقوا و علم امام رضا(علیه‌السلام) بود که در  دیدگاه علمای شیعه و سنی از ایشان بعنوان انسان کامل و خلیفه‌الله یاد می‌شود.

استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: پاسخگویی به شبهات علمی و عقیدتی، حراست از عقاید شیعیان، تربیت شاگردان متخصص در علوم مختلف و بیان احکام اسلامی از فعالیتهای علمی امام رضا(علیه‌السلام) در جهان اسلام به شمار می‌رود.