کد مطلب: 93427 تعداد بازدید: ۱۳۵

امام جمعه شهر کلور:

بانوان طلبه از همه ظرفیت‌های تبلیغی در احیاء معارف الهی بهره ببرند

جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۶:۵۱
امام جمعه شهر کلور به داشتن خلوص نیت در مسیر طلبگی تاکید کرد و گفت: طلاب باید از تمام ظرفیت‌های تبلیغی در احیاء معارف الهی بهره ببرند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا شیرعلیپور در نشست برخط(آنلاین) با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) شهرستان خلخال به مناسبت دهه کرامت، به تبیین شخصیت امام رضا(علیه السلام) پرداخت و گفت: کسانی که علوم دینی را از ائمه معصومین(علیهم السلام) بیان کرده و دغدغه نشر دین و معارف الهی را داشته باشند، معدن علم  و مصداق رحمت الهی  هستند.

وی پرداختن صرف به مسائل دنیوی را عامل دور ماندن از رحمت الهی عنوان کرد و افزود: انسان نباید به مسائل مادی مشغول شود چراکه باعث غفلت از معارف، عقاید و سنت خداوندی شده و در نهایت به گمراهی و ضلالت او ختم می‌شود.

امام جمعه کلور به بیان ویژگیهای علمی امام رضا(علیه السلام) پرداخت و بیان داشت: این امام همام تنها شخصیت برجسته و درخشان علمی در جهان اسلام آن زمان بود که با برگزاری مناظره‌های علمی با شخصیت‌های مختلف، به تمام شبهات و مسائل پاسخگو بودند.

شیرعلیپور ادامه داد: طلاب بایستی با قصد و خلوص نیت مسیر طلبگی را پیش برده و در جهت احیاء معارف اهل بیت(علیهم السلام) و ترویج آن، از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های تبلیغی در جامعه استفاده کافی و وافی را داشته باشند.